Aliyun OS - nowy system dla smartfonów

Aliyun OS - nowy system dla smartfonów

Grzegorz Niemirowski
30.07.2011 16:43, aktualizacja: 30.07.2011 18:03

Firma Alibaba Cloud Computing, należąca do Alibaba Group, zaprezentowała nowy, oparty na chmurze, system operacyjny dla smartfonów. Nosi on nazwę Aliyun OS.

Aliyun OS bazuje na Linuksie i jest kompatybilny z Androidem. Być może nawet jest oparty o Androida, choć oficjalnie tego nie ogłoszono. Będzie można na nim uruchamiać aplikacje webowe (wykorzystujące HTML5 i JavaScript) działające w chmurze AliCloud lub hostowane gdzie indziej. Działać mają także aplikacje androidowe, choć pewnie nie będzie dostępu do oficjalnego sklepu Android Market i wykorzystywany będzie inny sklep, np. MMarket lub GpAPK. System ma zapewniać takie usługi jak poczta elektroniczna, przeszukiwanie Internetu, prognozy pogody czy mapy i nawigację. Z kolei dane takie jak historia połączeń, SMSy czy zdjęcia będą synchronizowane z chmurą i dostępne z każdego miejsca. Użytkownik będzie miał do dyspozycji 10 GB miejsca w AliCloud.

Nowy system pojawi się w telefonie K-Touch Cloud-Smart Phone W700, będącym w rzeczywistości rebrandowanym Tian Hua K-Touch. Przed końcem roku mają się pojawić także inne telefony z Aliyun OS a także tablety.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)