Allegro zapłaci za nowych pracowników. 5 tysięcy złotych za skuteczne polecenie kandydata

Allegro zapłaci 5 tys. złotych za skuteczne polecenie nowego pracownika (fot. Getty Images)
Allegro zapłaci 5 tys. złotych za skuteczne polecenie nowego pracownika (fot. Getty Images)

18.02.2021 15:54, aktual.: 06.03.2024 21:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Allegro zainaugurowało specjalny program, w ramach którego każdy pracownik może zarobić dodatkowe 5 tysięcy złotych, jeśli skutecznie zarekomenduje nową osobę do pracy w firmie.

W celu zareklamowania swojego kandydata, pracownik Allegro musi wybrać jedną z dostępnych ofert na platformie ShareHire, a następnie wysłać polecanej osobie link referencyjny. Jeśli zostanie ona zatrudniona, po czterech miesiącach jej pracy, otrzyma on na konto wspomniany bonus.

Aktualnie w ramach programu dostępnych jest ponad 40 ofert pracy w serwisie Allegro. Najwięcej z nich dotyczy stanowisk: software engineer, big data engineer i research engineer.

  • Dotychczas najbardziej efektywnym kanałem rekrutacji okazał się dla nas wewnętrzny system poleceń pracowniczych, który w Allegro funkcjonuje już od kilku lat. To właśnie dzięki referencjom możemy w krótkim czasie pozyskać odpowiednio wykwalifikowanych kandydatów do pracy - wyjaśnia Katarzyna Ostrowska, senior talent acquisition & employer branding manager, cytowana przez serwis Wirtualne Media.

Kobieta dodaje, że ze względu na bardzo dynamiczny rozwój firmy i ilość prowadzonych przez nią rekrutacji, Allegro podjęło decyzję o rozbudowaniu istniejącego programu poleceń. - Chcemy zachęcić do rekomendowania pracowników także osoby niezatrudnione w naszej firmie - informuje Ostrowska.

Firma zapowiada, że do końca bieżącego roku chce zatrudnić blisko 1,5 tys. osób, w tym prawie 700 specjalistów i inżynierów IT. Obecnie w biurach Allegro w Warszawie, Poznaniu, Toruniu, Krakowie i Wrocławiu pracuje ponad 2,3 tys. osób.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)