Niedawno internauci zaczęli podnosić larum, że Amazon Prime Video, popularna platforma VOD do seriali i filmów, używa... pirackich napisów. Rzeczywiście coś jest na rzeczy.

bEUoigoR

Faktycznie, trochę dziwnie oglądać płatny serwis, a zarazem widzieć oznaczenia grup zajmujących się tworzeniem amatorskich napisów w Internecie.

Czy oznacza to, że Amazon posługuje się pirackimi napisami? Jest taki silny impuls, aby przejść do takiej konkluzji, jednak nie jest to do końca prawda.

W rzeczywistości Amazon prawdopodobnie pobiera napisy z OpenSubtitles, który jest serwisem społecznościowym (niczym Wikipedia).

Oczywiście nie usprawiedliwia to tego, że oglądając niektóre tytuły widzimy oznaczenia ekip tworzących fanowskie napisy. Tak samo nie do zaakceptowania jest to, że w innych przypadkach napisy są dziełem automatycznej transkrypcji (tak jest nawet z popularnym The Office).

bEUoigoT
Prawdopodobnie w ten sposób Amazon chciał uniknąć dodatkowych kosztów, jakie niosłoby za sobą zatrudnienie dedykowanych tłumaczy na poszczególne języki.

Jakub Krawczyński

Amazon Prime Video na Androida jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (23)
bEUoigpP