AMD Radeon Pro VII: graczom to się nie przyda, ale specom od obróbki w 8K już bardzo

Strona głównaAMD Radeon Pro VII: graczom to się nie przyda, ale specom od obróbki w 8K już bardzo
14.05.2020 11:14
AMD Radeon Pro VII – karta dla profesjonalistów od obróbki obrazu, fot. AMD
AMD Radeon Pro VII – karta dla profesjonalistów od obróbki obrazu, fot. AMD
bDYHbDza

AMD ogłosiło wczoraj nowy układ graficzny Radeon Pro VII. Nie jest to karta skierowana do Kowalskiego, ani także graczy, chociaż jest super-poteżna. Z racji jej ceny oraz specyfiki architektury, przyda się ona przede wszystkim profesjonalistom od obróbki (post-processingu) obrazu czy też do generowania efektów specjalnych.

bDYHbDyt

"Czerwoni" chwalą się, że nowe GPU, Radeon Pro VII, znacznie przyspiesza przetwarzanie obrazu w 8K w aplikacji DaVinci Resolve, używanej jako kombajn do edycji 8K, CGI, korekty kolorów i post-produkcji audio w branży filmowej.

Firma AMD dodaje również, że wysoka wydajność karty powinna przełożyć się także na zauważalnie szybszą pracę Adobe After Effects, Photoshopa oraz aplikacjach Foundry z serii Nuke (do efektów specjalnych i post-produkcji).

Najważniejsze cechy AMD Radeon Pro VII to 16 GB superwydajnej pamięci HBM2 z ECC, która odznacza się przepustowością aż 1 TB/s. Dzięki temu ten Radeon radzi sobie z ogromnymi i złożonymi ilościami danych przy minimalnych opóźnieniach.

Radeon Pro VII głównie przyda się w obróbce obrazu w 8K, jak i tworzeniu efektów wizualnych oraz post-processingu, fot. AMD
Radeon Pro VII głównie przyda się w obróbce obrazu w 8K, jak i tworzeniu efektów wizualnych oraz post-processingu, fot. AMD

Przy używaniu karty Radeon Pro VII w stacjach roboczych można skorzystać z technologii AMD Infinity Fabric Link, która umożliwia komunikację 168 GB/s pomiędzy poszczególnymi jednostkami przez szynę 5.25x PCIe 3.0 x 16.

bDYHbDyv

GPU obsługuje maksymalnie 6 ekranów gwarantując pełną synchronizację wraz z przesyłaniem danych HDR oraz bardzo szybkimi rozwiązaniami do zakodowania i odkodowania obrazu. Firma AMD uaktualniła także przy okazji Radeon ProRender SDK, zestaw narzędzi dla deweloperów.

AMD Radeon Pro VII wchodzi do sprzedaży w połowie czerwca, a sprzęt został wyceniony na 1899 dolarów (7996 zł według kursu średniego NBP z 13 maja 2020). Stacje robocze w niego wyposażone pojawią się w drugiej połowie roku.

Udostępnij:
bDYHbDzr