AMD Radeon VII kontra RX Vega 64 – testy wydajności w 26 grach

AMD Radeon VII kontra RX Vega 64 – testy wydajności w 26 grach

Źródło: Materiały prasowe AMD / VideoCardz
Źródło: Materiały prasowe AMD / VideoCardz
Piotr Urbaniak
11.01.2019 03:21, aktualizacja: 11.01.2019 14:52

Wprawdzie karty graficzne Radeon VII jeszcze nie trafiły do niezależnych testerów, ale ciekawych informacji na temat nowości dostarcza samo AMD. W przypisach do komunikatu prasowego z obwieszeniem premiery producent umieścił dokładne wyniki testów wydajności, na które powołuje się mówiąc o 28,5-proc. przewadze nad starszym modelem RX Vega 64.

Ciekawostkę odkrył użytkownik Reddita o interesującym nicku «Voodoo2-SLi». Opierając się na odnalezionych danych, przygotował czytelną tabelę porównawczą obydwu kart.

Radeon VII vs Radeon RX Vega 64

Sumarycznie lista zawiera 26 gier i 27 testów, jako że Battlefield V został sprawdzony zarówno w środowisku DirectX 12, jak i DirectX 11. Na marginesie – zwróćcie uwagę, że starsze API w przypadku tego tytułu okazuje się bardziej wydajne, bez względu na wykorzystany akcelerator.

350257591915734977

Niemniej suche odczytanie danych z tabeli to jedno, drugie zaś – interpretacja wyników w kontekście zapowiadanej rywalizacji z kartą NVIDIA GeForce RTX 2080. Internauta spostrzegł, że znając relacje, jakie zachodzą pomiędzy Vegą 64 a sprzętem konkurencji, można oszacować końcową pozycję w stawce dla nowej „siódemki”. Jest to oczywiście umiarkowanie precyzyjne, z uwagi na zastosowanie różnych miejsc testowych, ale pozwala zyskać pewien pogląd na sprawę.

Radeon VII vs GeForce RTX 2080 FE

I tak, wedle proporcji, Radeon VII mimo wszystko musi uznać przewagę GeForce'a RTX 2080 Founders Edition, choć rozmiar strat do rywala jest uzależniony od redakcji wziętej za punkt odniesienia: ComputerBase – 7 proc., Les Numeriques – 14 proc., TechPowerUp – 12 proc., 3DCenter – 9 proc. Z czego każdorazowo pod uwagę wzięto wydajność w rozdzielczości 4K.

Oczywiście chyba nie muszę przypominać, że z ostatecznym osądem należy wstrzymać się do pierwszych rzeczywistych i niezależnych testów Radeona VII. Ale tych chyba żaden pasjonat kart graficznych nie może się doczekać, więc szczypta matematyki nie powinna zaszkodzić.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)