AMD Radeon VII kontra RX Vega 64 – testy wydajności w 26 grach

Źródło: Materiały prasowe AMD / VideoCardz
Źródło: Materiały prasowe AMD / VideoCardz
Piotr Urbaniak

11.01.2019 03:21, aktual.: 11.01.2019 14:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wprawdzie karty graficzne Radeon VII jeszcze nie trafiły do niezależnych testerów, ale ciekawych informacji na temat nowości dostarcza samo AMD. W przypisach do komunikatu prasowego z obwieszeniem premiery producent umieścił dokładne wyniki testów wydajności, na które powołuje się mówiąc o 28,5-proc. przewadze nad starszym modelem RX Vega 64.

Ciekawostkę odkrył użytkownik Reddita o interesującym nicku «Voodoo2-SLi». Opierając się na odnalezionych danych, przygotował czytelną tabelę porównawczą obydwu kart.

Radeon VII vs Radeon RX Vega 64

Sumarycznie lista zawiera 26 gier i 27 testów, jako że Battlefield V został sprawdzony zarówno w środowisku DirectX 12, jak i DirectX 11. Na marginesie – zwróćcie uwagę, że starsze API w przypadku tego tytułu okazuje się bardziej wydajne, bez względu na wykorzystany akcelerator.

Obraz

Niemniej suche odczytanie danych z tabeli to jedno, drugie zaś – interpretacja wyników w kontekście zapowiadanej rywalizacji z kartą NVIDIA GeForce RTX 2080. Internauta spostrzegł, że znając relacje, jakie zachodzą pomiędzy Vegą 64 a sprzętem konkurencji, można oszacować końcową pozycję w stawce dla nowej „siódemki”. Jest to oczywiście umiarkowanie precyzyjne, z uwagi na zastosowanie różnych miejsc testowych, ale pozwala zyskać pewien pogląd na sprawę.

Radeon VII vs GeForce RTX 2080 FE

I tak, wedle proporcji, Radeon VII mimo wszystko musi uznać przewagę GeForce'a RTX 2080 Founders Edition, choć rozmiar strat do rywala jest uzależniony od redakcji wziętej za punkt odniesienia: ComputerBase – 7 proc., Les Numeriques – 14 proc., TechPowerUp – 12 proc., 3DCenter – 9 proc. Z czego każdorazowo pod uwagę wzięto wydajność w rozdzielczości 4K.

Oczywiście chyba nie muszę przypominać, że z ostatecznym osądem należy wstrzymać się do pierwszych rzeczywistych i niezależnych testów Radeona VII. Ale tych chyba żaden pasjonat kart graficznych nie może się doczekać, więc szczypta matematyki nie powinna zaszkodzić.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)