Google Chrome 81 dostępny do pobrania. Pozwala grupować karty

Strona głównaGoogle Chrome 81 dostępny do pobrania. Pozwala grupować karty
08.04.2020 13:52
Google Chrome 81 jest już dostępny do pobrania, fot. Oskar Ziomek

Przeglądarka Google Chrome 81 jest już dostępna do pobrania. Wśród nowości, najciekawszą wydaje się być implementacja grupowania kart. Trzeba je co prawda włączyć, korzystając z zaawansowanych, eksperymentalnych opcji, ale na tym etapie funkcja wydaje się działać sprawnie i przede wszystkim nieporównywalnie lepiej do sytuacji sprzed niecałego roku, kiedy pojawiła się w wydaniu Canary.

Aby włączyć grupowanie kart, należy zaktualizować Chrome'a do najnowszej wersji, a następnie zajrzeć do opcji testowych, wpisując na pasku adresu chrome://flags i zatwierdzając przyciskiem Enter. Wśród ustawień trzeba znaleźć flagę #tab-groups i zmienić jej wartość na Enabled. Na koniec pozostanie już tylko ponownie uruchomić przeglądarkę.

Różne kolory grup pomogą szybciej dotrzeć do kart związanych z jednym tematem.

Od teraz grupowanie kart jest dostępne z poziomu menu kontekstowego po kliknięciu dowolnej otwartej karty. Można stąd utworzyć nową grupę, nadać jej nazwę i wybrać kolor, a następnie dodawać do niej kolejne karty. Grupowanie pozwala wizualnie odróżnić wybrane strony od innych grup, co przyda się w szczególności osobom korzystającym jednocześnie z dziesiątek stron.

Opcje grup pozwalają edytować między innymi nazwy i kolory.

Inne nowości to implementacja Web NFC API, dzieki któremu strony i aplikacje webowe mogą uzyskać dostęp do NFC, jeśli w taki moduł jest wyposażone urządzenie. Ponadto Google chwali się, że w tej aktualizacji Chrome'a uwzględniono łatki na kilkadziesiąt problemów związanych z bezpieczeństwem.

Przeglądarkę Google Chrome na Windowsa, macOS-a, Androida oraz iOS-a można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania.

Szanowna Użytkowniczko! Szanowny Użytkowniku!
×
Aby dalej móc dostarczać coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności.

Kliknij "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie przez Wirtualną Polskę i naszych Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych, zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, portali i serwisów internetowych Wirtualnej Polski (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach marketingowych realizowanych na zlecenie naszych Zaufanych Partnerów. Jeśli nie zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych skorzystaj z ustawień w polityce prywatności. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać zmieniając ustawienia w polityce prywatności (w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych).

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będzie Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, oraz pozostałe spółki z grupy Wirtualna Polska, jak również nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, portali i serwisów internetowych udostępnianych przez Wirtualną Polskę, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez Wirtualną Polskę oraz naszych Zaufanych Partnerów.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy je dostarczać coraz lepsze materiały redakcyjne, dopasować ich tematykę do Twoich zainteresowań, tworzyć portale i serwisy internetowe, z których będziesz korzystać z przyjemnością, zapewniać większe bezpieczeństwo usług, udoskonalać nasze usługi i maksymalnie dopasować je do Twoich zainteresowań, pokazywać reklamy dopasowane do Twoich potrzeb. Szczegółowe informacje dotyczące celów przetwarzania Twoich danych znajdują się w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?

Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa – oczywiście tylko, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych. Możesz wycofać zgodę na przetwarzanie, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy). Podstawą prawną przetwarzania danych w celu pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych realizowanych przez Wirtualną Polskę na zlecenie Zaufanych Partnerów i bezpośrednio przez Zaufanych Partnerów będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.