Google Chrome z grupowaniem kart nabiera kształtów. Sprawdź, jak przetestować

Strona główna Aktualności
Grupowanie kart w Google Chrome można już testować
Grupowanie kart w Google Chrome można już testować

O autorze

Do przeglądarki Google Chrome na komputerach trafiła jakiś czas temu funkcja grupowania kart. Na razie dostępna jest wyłącznie w testowym wydaniu Canary i jest jeszcze sporo do poprawy, ale ostatnia aktualizacja sprawiła, że nowość można uznać za jeszcze bardziej użyteczną. Testy trwają także w mobilnym wydaniu.

Od teraz, przy ponownym uruchomieniu przeglądarki na komputerze, karty mogą zostać automatycznie pogrupowane tak samo, jak wcześniej – oczywiście, o ile użytkownik chce "kontynuować tam, gdzie skończył", co skontroluje w ustawieniach przeglądarki. Karty można grupować dowolnie, ale póki co nie jest możliwa zmiana nazw oraz kolorów grup.

Grupowanie kart w Google Chrome – jak włączyć?

Aby testować opcję grupowania kart w Chrome, konieczne jest w pierwszej kolejności uruchomienie tej opcji wśród ustawień eksperymentalnych. Należy więc odwiedzić listę flag, wpisując na pasku adresu chrome://flags i zatwierdzić klawiszem Enter.

Na liście flag trzeba odszukać opcję Tab Goups. Najwygodniej będzie użyć do tego wyszukiwarki w górnej części strony. Wartość flagi należy zmienić na Enabled, a następnie ponownie uruchomić przeglądarkę.

Od tego momentu karty można grupować. By dodać pierwszą stronę do nowej grupy, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na danej karcie na pasku i skorzystać z menu kontekstowego. W ten sposób można tworzyć nowe grupy, dodawać karty do już istniejących grup lub przenosić pomiędzy nimi.

Funkcja jest jeszcze na wczesnym etapie rozwoju, co jest spodziewane w przypadku funkcji eksperymentalnych, w dodatku dostępnych w Chrome Canary. Błędy i ewentualne problemy z płynnym działaniem są więc spodziewane. Mimo to, grupowanie można już testować, by sprawdzić, czy okaże się przydatne, gdy trafi już do stabilnej wersji przeglądarki.

Przeglądarkę Google Chrome, w tym opisywane wydanie Canary (w rozwijanym menu Wszystkie wersje) znajdziecie w naszym katalogu oprogramowania.

© dobreprogramy
s