Android 11: beta i prezentacja przełożone na inny termin. "Teraz nie czas na świętowanie"

Android 11: beta i prezentacja przełożone na inny termin. "Teraz nie czas na świętowanie"

Android 11 beta zadebiutuje później, fot. Getty Images
Android 11 beta zadebiutuje później, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
01.06.2020 08:13

Google odwołał prezentację Androida 11, która miała się odbyć 3 czerwca w trybie online. Miała to być okazja do przedstawienia szczegółów związanych z nadchodzącym wydaniem, co nie odbyło się w typowy sposób z uwagi na odwołaną wcześniej konferencję Google I/O 2020. Jak zwraca uwagę Reuters, wszystko wskazuje na to, że decyzja ma związek z ostatnimi wydarzeniami w USA – serią zamieszek po śmierci George'a Floyda.

Informacja o przełożeniu prezentacji Androida 11 pojawiła się na Twitterze Android Developers. Wpis jest krótki i w zasadzie mało precyzyjny. "Nie możemy się doczekać, by powiedzieć wam więcej o Androidzie 11, ale teraz nie czas na świętowanie. Przenosimy prezentację z 3 czerwca i wydanie wersji beta. Wkrótce wrócimy z nowymi informacjami dotyczącymi Androida 11" – czytamy w tweecie:

Niestety, na tę chwilę nie podano nowej daty prezentacji i nie potwierdzono, czy tym razem także będzie zbieżna z udostępnieniem testowej wersji beta. Warto wiedzieć, że według najświeższego harmonogramu (który zmieniał się w czasie), udostępnienie bety Androida 11 na początku czerwca miało doprowadzić do premiery stabilnego wydania w trzecim kwartale 2020 roku. Odwołanie wydarzenia oczywiście nie jest jednoznaczne z tym, że to się nie uda, ale kolejne zmiany w harmonogramie wydają się teraz prawdopodobne.

Plan wydawniczy Google'a zakładał wydanie pierwszej bety na początku czerwca, źródło: Android Developers Blog.
Plan wydawniczy Google'a zakładał wydanie pierwszej bety na początku czerwca, źródło: Android Developers Blog.

Android 11 przyniesie wiele interesujących nowości, w tym natywne nagrywanie ekranu, ulepszenia w zakresie obsługi smartfonów ze składanymi wyświetlaczami czy wyciszanie powiadomień podczas oglądania filmów. Chociaż Google z roku na rok chwali się coraz szybszym wdrażaniem nowej wersji, praktyka pokazuje, że zdecydowana większość użytkowników nie zobaczy najnowszego Androida w swoich smartfonach jeszcze przez długie miesiące, nawet po oficjalnej premierze stabilnego wydania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)