Android 11 beta trafił do niektórych Pikseli, choć nie miał jeszcze premiery

Android 11 beta trafił do niektórych Pikseli, choć nie miał jeszcze premiery03.06.2020 08:21
Android 11 beta trafił już na pierwsze Google Piksele, fot. Getty Images
Android 11 beta trafił już na pierwsze Google Piksele, fot. Getty Images

Android 11 beta jest już dostępny w pierwszych smartfonach, mimo że jego prezentacja została odwołana najpewniej przez zamieszki w USA. Jak wynika z doniesień użytkowników smartfonów Google'a, aktualizację Androida 11 do wersji beta można już pobierać w standardowy sposób od kilku dni – chociaż oficjalnie nie miała jeszcze premiery.

Informacje zebrał w jednym miejscu serwis PhoneArena. Jak się okazuje, aktualizacja ma niecałe 740 MB i zmienia numer kompilacji na RPB1.200504.018. Obecnie wszystko wskazuje na to, że pojawiła się tylko w smartfonach Google Pixel 4 XL. Oczywiście mowa jest wciąż o testowych wydaniach Androida 11, które nie są jeszcze stabilne, a przez to mogą być kapryśne podczas działania.

Android 11 beta jest już dostępny w niektórych Pikselach, fot. PhoneArena.
Android 11 beta jest już dostępny w niektórych Pikselach, fot. PhoneArena.

W Androidzie 11 beta użytkownicy mogą na pierwszy rzut oka zauważyć między innymi dostępność nowych kształtów ikon aplikacji i dodatkowe menu Quick Control, które wyświetla się po dłuższym przyciśnięciu przycisku zasilania. PhoneArena spekuluje, że w konsekwencji wycieku bety Androida 11, Google może się zdecydować na oficjalne wdrożenie aktualizacji także w przypadku pozostałych smartfonów z serii Pixel (od Pixela 2 wzwyż) i to bez zbędnej zwłoki.

Warto przypomnieć, że w normalnym trybie Android 11 zostałby zaprezentowany światu na początku maja, podczas corocznej konferencji Google I/O. W tym roku wydarzenie zostało jednak całkowicie odwołane z uwagi na pandemię koronawirusa. Wstępnie planowano przeprowadzić je w formie online, jednak ostatecznie zrezygnowano również z tego, decydując się na późniejsze, indywidualne prezentacje poszczególnych produktów, czego przykładem miała być opisywana, internetowa premiera bety Androida 11.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)