Android 11 beta trafił do niektórych Pikseli, choć nie miał jeszcze premiery

Android 11 beta trafił już na pierwsze Google Piksele, fot. Getty Images
Android 11 beta trafił już na pierwsze Google Piksele, fot. Getty Images
Oskar Ziomek

03.06.2020 08:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android 11 beta jest już dostępny w pierwszych smartfonach, mimo że jego prezentacja została odwołana najpewniej przez zamieszki w USA. Jak wynika z doniesień użytkowników smartfonów Google'a, aktualizację Androida 11 do wersji beta można już pobierać w standardowy sposób od kilku dni – chociaż oficjalnie nie miała jeszcze premiery.

Informacje zebrał w jednym miejscu serwis PhoneArena. Jak się okazuje, aktualizacja ma niecałe 740 MB i zmienia numer kompilacji na RPB1.200504.018. Obecnie wszystko wskazuje na to, że pojawiła się tylko w smartfonach Google Pixel 4 XL. Oczywiście mowa jest wciąż o testowych wydaniach Androida 11, które nie są jeszcze stabilne, a przez to mogą być kapryśne podczas działania.

Android 11 beta jest już dostępny w niektórych Pikselach, fot. PhoneArena.
Android 11 beta jest już dostępny w niektórych Pikselach, fot. PhoneArena.

W Androidzie 11 beta użytkownicy mogą na pierwszy rzut oka zauważyć między innymi dostępność nowych kształtów ikon aplikacji i dodatkowe menu Quick Control, które wyświetla się po dłuższym przyciśnięciu przycisku zasilania. PhoneArena spekuluje, że w konsekwencji wycieku bety Androida 11, Google może się zdecydować na oficjalne wdrożenie aktualizacji także w przypadku pozostałych smartfonów z serii Pixel (od Pixela 2 wzwyż) i to bez zbędnej zwłoki.

Warto przypomnieć, że w normalnym trybie Android 11 zostałby zaprezentowany światu na początku maja, podczas corocznej konferencji Google I/O. W tym roku wydarzenie zostało jednak całkowicie odwołane z uwagi na pandemię koronawirusa. Wstępnie planowano przeprowadzić je w formie online, jednak ostatecznie zrezygnowano również z tego, decydując się na późniejsze, indywidualne prezentacje poszczególnych produktów, czego przykładem miała być opisywana, internetowa premiera bety Androida 11.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)