Android 11 i Android Auto: bezprzewodowe połączenie nie działa, do tego zniknął kalendarz

Android 11 i Android Auto: bezprzewodowe połączenie nie działa, do tego zniknął kalendarz

Android 11 teoretycznie pozwala działać Androidowi Auto bezprzewodowo, fot. Getty Images
Android 11 teoretycznie pozwala działać Androidowi Auto bezprzewodowo, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
10.09.2020 12:02

Użytkownicy Androida 11 nie mają do powiedzenia wiele dobrego w kwestii współpracy systemu z Androidem Auto. Jedną z zalet Androida 11 miała być bowiem obsługa bezprzewodowego połączenia z samochodem, ale jak się okazuje, w praktyce nowość po prostu nie działa.

Na stronie pomocy technicznej można przeczytać o problemach pierwszych użytkowników próbujących połączyć bezprzewodowo swoje smartfony z Androidem 11 ze zgodnymi samochodami – niestety bezskutecznie. Kilka osób opisało, że choć korzysta ze smartfonów Google Pixel (w różnych wersjach) z Androidem 11, bezprzewodowego połączenia nie udało się nawiązać między innymi z Chervoletem Tahoe, którego system infotainment powinien je obsługiwać.

Co istotne, niedługo po zgłoszeniu błędu, Google podziękował za informację zwrotną i przekazał ją do odpowiedniego działu. Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli faktycznie problem leży po stronie producenta, wpadka jest jedną z większych w historii aktualizacji Androida – bezprzewodowa łączność Androida Auto to jedna z ważniejszych nowości, którą chwalił się Google.

Co ciekawe, jak zwraca uwagę serwis autoevolution, brak połączenia bezprzewodowego nie jest jedynym problemem Androida Auto w Androidzie 11. Okazuje się bowiem, że z systemu zniknęła też zaktualizowana niedawno aplikacja kalendarza, która pozwalała podejrzeć nadchodzące wydarzenia na ekranie w samochodzie.

Google z niewyjaśnionych przyczyn przywrócił poprzednią wersję aplikacji, która w praktyce jest tylko integracją z głosowym asystentem. Lektor jest więc w stanie odczytać nazwy nadchodzących wydarzeń, ale podglądu na ekranie brakuje. Wszystko wskazuje jednak na to, że jest to tylko chwilowy błąd, który zostanie rozwiązany wraz z nadchodzącymi aktualizacjami.

Aplikację Android Auto oraz Android Auto for phone screens (dla użytkowników Androida 10) można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)