Android 11 ułatwi bezprzewodowe drukowanie. Dostanie funkcję "Share to Print"

Android 11 ułatwi bezprzewodowe drukowanie. Dostanie funkcję "Share to Print"

Android 11 otrzyma funkcję "Share to Print", fot. Pixabay
Android 11 otrzyma funkcję "Share to Print", fot. Pixabay
Oskar Ziomek
11.02.2020 15:10

Android 11 ułatwi bezprzewodowe drukowanie zdjęć i dokumentów prosto ze smartfonów. Okazuje się, że twórcy systemu pracują nad funkcją "Share to Print", czyli wygodnym wysyłaniem plików do zgodnych drukarek. Jeśli drukowanie będzie możliwe nie tylko w sieci lokalnej, całość może być ciekawą alternatywą dla usługi Google Cloud Print, której dni są już niestety policzone.

O nielicznych szczegółach nowej funkcji, która trafi do Androida 11, informuje serwis XDA Developers. Wśród commitów w Android OSP zauważono wyjaśnienie dotyczące obsługi wysyłania do drukarek zdjęć i plików PDF. Wszystko wskazuje na to, że nowa funkcja pozwoli drukować pliki z poziomu menu udostępniania – na podobnej zasadzie, jak na przykład przesyła się pliki przez Bluetooth.

Commit dotyczący wygodnego drukowania w Androidzie, źródło: AOSP.
Commit dotyczący wygodnego drukowania w Androidzie, źródło: AOSP.

Opisywane drukowanie nie jest pierwszą informacją dotyczącą nadchodzącego Androida 11. Jeszcze w grudniu ubiegłego roku opisywaliśmy inne zmiany w kodzie, dzięki którym Android 11 będzie rozpoznawać, kiedy może rozłączyć bezprzewodowe słuchawki. Ta nowość może się przydać szczególnie w samolotach.

Android 11 pojawi się na rynku najpewniej w drugiej połowie tego roku, a pierwszej prezentacji spodziewamy się podczas konferencji Google I/O 2020. System już teraz jest wstępnie testowany – niedawno w sieci znaleziono rezultaty testów w serwisie Geekbench. Android R (który zostanie najpewniej oznaczony numerem 11) został wówczas zainstalowany w smartfonie Google Pixel 4.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)