Android 9 Pie z problemami na Galaxy S9. Aktualizacja drenuje akumulator

Android 9 Pie z problemami na Galaxy S9. Aktualizacja drenuje akumulator

Android 9 Pie z problemami na Galaxy S9. Aktualizacja drenuje akumulator
Piotr Urbaniak
29.12.2018 13:42

Dokładnie w Wigilię Bożego Narodzenia Samsung rozpoczął dystrybucję Androida 9 Pie dla smartfonów z rodziny Galaxy S9. Patrząc na konkurencję, koreański producent zbytnio się z aktualizacją nie pośpieszył, a i tak – jak wskazują opinie użytkowników – programiści nie ustrzegli się błędów. Niektóre ze zaktualizowanych telefonów mają ponoć skłonność do drenowania akumulatora, donosi społeczność serwisu Sammobile.

Z relacji wynika, że sytuacja jest dość nietypowa i dotyczy głównie modelu Galaxy S9+. Po zaktualizowaniu do Androida 9 Pie z nową nakładką One UI, urządzeniu zaczynają przytrafiać się losowe spadki poziomu napełnienia akumulatora, których nie są w stanie uzasadnić odczyty oprogramowania diagnostycznego, monitorującego zużycie energii przez poszczególne aplikacje. Mówiąc obrazowo, w ułamku sekundy poziom baterii potrafi spaść o 5 - 6 proc., bez uzasadnionej przyczyny ani powiadomienia ze strony systemu (aplikacji diagnostycznej).

Na ten moment nie ustalono, czy winę za zaistniały stan rzeczy ponosi faktyczny drenaż akumulatora, do którego doprowadza któryś z procesów systemowych, czy może błędnie skalibrowano czujnik napięcia. Wiadomo natomiast, że w przypadku Oreo takie zachowanie nie występowało. To oczywiście w bezpośredni sposób wiąże z problemami ostatnią aktualizację.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (85)