Android Auto 5.6 dostępny do pobrania. Na horyzoncie obsługa nawigacji firm trzecich

Strona głównaAndroid Auto 5.6 dostępny do pobrania. Na horyzoncie obsługa nawigacji firm trzecich
04.09.2020 17:23
Android Auto 5.6 jest już dostępny do pobrania, fot. Getty Images
Android Auto 5.6 jest już dostępny do pobrania, fot. Getty Images

Android Auto został zaktualizowany do wersji 5.6. Google jak zwykle nie podzielił się jasną informacją odnośnie zmian, ale jeden z użytkowników reddita zdążył już przeanalizować kod aplikacji i wskazać wszystkie istotne modyfikacje "pod maską". Na przyszłość informacje są dobre – wszystko wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości do Androida Auto będą już mogły trafiać nawigacje inne niż Mapy Google i Waze.

bEKfWkrp

Wskazują na to zmiany w kodzie związane z obsługą aplikacji do nawigacji, jednak należy pamiętać, że nie są to informacje oficjalne. W podobny sposób, analizując APK, udało się także ustalić, że Android Auto 5.6 zyskał zmiany związane z ułatwieniami dostępu (ta opcja może w praktyce dotyczyć aplikacji Android Auto for phone screens), czy dodatkowe modyfikacje kodu dotyczące obsługi samochodowych wyświetlaczy.

W nowym Androidzie Auto będą się też najpewniej pojawiać powiadomienia związane z Mapami Google – system poinformuje kierowcę, jeśli aplikacja będzie wymagać aktualizacji. Konkrety nie są jednak w tym momencie znane.

Chociaż zmian "od kuchni" w Androidzie Auto 5.6 jest wiele, na tę chwilę trudno stwierdzić, czy w programie pojawiły się jakieś kluczowe zmiany, które będą od ręki dostrzegalne przez kierowców. Android Auto jest kapryśny i bardzo często działa odmiennie w parze z konkretnym smartfonem i samochodem. W efekcie u różnych użytkowników sprawia inne błędy, przez co kłopotliwe jest analizowanie zmian i poprawek. Jak zwykle, dopiero praktyka i opinie kierowców potwierdzą ewentualne modyfikacje w tym zakresie.

bEKfWkrr

Aplikację Android Auto oraz Android Auto for phone screens (dla użytkowników Androida 10) można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEKfWksn