Android Auto 5.9 dostępny do pobrania. Aplikacja Telefon zyskała zakładki

Android Auto 5.9 jest już dostępny do pobrania, fot. Getty Images
Android Auto 5.9 jest już dostępny do pobrania, fot. Getty Images
Oskar Ziomek

02.12.2020 10:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android Auto 5.9 jest już dostępny do pobrania. Zmiany nie są duże, ale z pewnością ucieszą kierowców często korzystających z aplikacji Telefon. Jej interfejs zyskał karty, które ułatwiają nawigację. W efekcie w Androidzie Auto można szybciej dotrzeć do historii połączeń, ulubionych kontaktów lub ich pełnej listy.

Jak zwykle informacja o nowej funkcji Androida Auto nie wypłynęła wprost od Google, ale została zauważona przez jednego z pierwszych użytkowników, w tym przypadku na reddicie. Na tę chwilę wszystko wskazuje na to, że odświeżony interfejs Telefonu to jedyna zmiana, choć można również zakładać, że wiele dzieje się "pod maską" – od pewnego czasu zapowiadana jest bowiem między innymi obsługa tapety ekranu głównego, która pojawi się w Androidzie Auto najpewniej w wersji 6.0.

Zakładki w interfejsie Androida Auto, fot. shmykelsa/reddit.
Zakładki w interfejsie Androida Auto, fot. shmykelsa/reddit.

Niestety w tym momencie nie ma pewności, że opisywane karty w aplikacji Telefon są w Androidzie Auto widoczne dla każdego tuż po aktualizacji. Serwis autoevolution sugeruje, że może to być funkcja aktywowana po stronie serwera – najpierw tylko dla niewielkiej części użytkowników.

W Androidzie 10 i 11 aplikacja Androida Auto powinna zaktualizować się automatycznie maksymalnie w ciągu najbliższych dni. Użytkownicy starszych smartfonów muszą zadbac o aktualizację we własnym zakresie – w Polsce Android Auto wciąż nie jest oficjalnie dostępny przez Sklep Play.

Android Auto i Android Auto for phone screens (dla użytkowników Androida 10 i nowszych) można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)