Android Auto 6.1 wprowadził dzielony ekran. Ma działać lepiej niż w Apple CarPlay

Android Auto na szerokim ekranie przed zmianami, fot. materiały prasowe BMW
Android Auto na szerokim ekranie przed zmianami, fot. materiały prasowe BMW
Oskar Ziomek

04.03.2021 16:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android Auto 6.1, który pojawił się na rynku niespełna miesiąc temu wprowadził ciekawą nowość, o której nieco głośniej mówi się dopiero teraz. Okazuje się, że użytkownicy nowoczesnych samochodów z szerokimi ekranami infotainment dzięki Androidowi Auto 6.1 mogą korzystać z nowego, dzielonego widoku aplikacji. Analogiczne rozwiązanie od dłuższego czasu oferuje konkurencyjny Apple CarPlay.

Na nową funkcję zwraca uwagę serwis autoevolution. Dzięki niej właściciele samochodów z szerokimi wyświetlaczami mogą jednocześnie obsługiwać na przykład odtwarzacz muzyki i nawigację – nie tylko w formie skróconych wskazówek, ale z podglądem mapy. W ten sposób można połączyć także aplikację Telefon do dzwonienia czy Kalendarz. Wszystko ma podobno działać czytelniej niż w CarPlay z uwagi na brak zbędnych marginesów aplikacji.

Podzielony ekran w Androidzie Auto 6.1, fot. autoevolution.
Podzielony ekran w Androidzie Auto 6.1, fot. autoevolution.

Obsługa szerokich ekranów w Androidzie Auto pojawiła się w połowie 2019 roku, jednak wówczas w praktyce chodziło głównie o dopasowanie pojedynczych aplikacji do proporcji dowolnych wyświetlaczy. Na bocznym panelu zazwyczaj pojawiała się wtedy godzina lub dodatkowe wskazówki z nawigacji. Teraz jest mowa o pełnej obsłudze dwóch aplikacji jednocześnie.

Poza opisywaną możliwością dzielenia ekranu, Android Auto 6.1 w dniu premiery zdawał się wprowadzać możliwość zmiany tapety w menu głównym. Z czasem okazało się jednak, że to zbieg okoliczności; ta opcja była włączana partiami po stronie serwera i jest dziś dostępna dla użytkowników Androida Auto począwszy od wersji 6.0.

Android Auto i Android Auto for phone screens (dla użytkowników Androida 10 i nowszych) można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)