Android Auto 6.1 wprowadził dzielony ekran. Ma działać lepiej niż w Apple CarPlay

Android Auto 6.1 wprowadził dzielony ekran. Ma działać lepiej niż w Apple CarPlay04.03.2021 16:50
Android Auto na szerokim ekranie przed zmianami, fot. materiały prasowe BMW
Android Auto na szerokim ekranie przed zmianami, fot. materiały prasowe BMW

Android Auto 6.1, który pojawił się na rynku niespełna miesiąc temu wprowadził ciekawą nowość, o której nieco głośniej mówi się dopiero teraz. Okazuje się, że użytkownicy nowoczesnych samochodów z szerokimi ekranami infotainment dzięki Androidowi Auto 6.1 mogą korzystać z nowego, dzielonego widoku aplikacji. Analogiczne rozwiązanie od dłuższego czasu oferuje konkurencyjny Apple CarPlay.

Na nową funkcję zwraca uwagę serwis autoevolution. Dzięki niej właściciele samochodów z szerokimi wyświetlaczami mogą jednocześnie obsługiwać na przykład odtwarzacz muzyki i nawigację – nie tylko w formie skróconych wskazówek, ale z podglądem mapy. W ten sposób można połączyć także aplikację Telefon do dzwonienia czy Kalendarz. Wszystko ma podobno działać czytelniej niż w CarPlay z uwagi na brak zbędnych marginesów aplikacji.

Podzielony ekran w Androidzie Auto 6.1, fot. autoevolution.
Podzielony ekran w Androidzie Auto 6.1, fot. autoevolution.

Obsługa szerokich ekranów w Androidzie Auto pojawiła się w połowie 2019 roku, jednak wówczas w praktyce chodziło głównie o dopasowanie pojedynczych aplikacji do proporcji dowolnych wyświetlaczy. Na bocznym panelu zazwyczaj pojawiała się wtedy godzina lub dodatkowe wskazówki z nawigacji. Teraz jest mowa o pełnej obsłudze dwóch aplikacji jednocześnie.

Poza opisywaną możliwością dzielenia ekranu, Android Auto 6.1 w dniu premiery zdawał się wprowadzać możliwość zmiany tapety w menu głównym. Z czasem okazało się jednak, że to zbieg okoliczności; ta opcja była włączana partiami po stronie serwera i jest dziś dostępna dla użytkowników Androida Auto począwszy od wersji 6.0.

Android Auto i Android Auto for phone screens (dla użytkowników Androida 10 i nowszych) można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)