Android Auto: edycja menu głównego i pogoda są już dostępne

Android Auto: edycja menu głównego i pogoda są już dostępne

Android Auto dostał dwie nowe funkcje, fot. Getty Images
Android Auto dostał dwie nowe funkcje, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
10.12.2019 09:19

Android Auto otrzymał dwie nowe funkcje, które mogą ułatwić codzienne korzystanie z systemu w samochodach. Użytkownicy mogą teraz sami zdecydować o obecności niektórych aplikacji w menu głównym, zaś na pasku pojawiły się wyczekiwane informacje o pogodzie.

Na przygotowania do uruchomienia informacji o pogodzie zwracaliśmy uwagę jeszcze w listopadzie. Wówczas serwis XDA Developers udostępnił swoje spostrzeżenia dotyczące pliku APK najnowszego Androida Auto, w którym znaleziono fragment kodu sugerujący nadchodzącą nowość.

Jak się okazuje, słusznie założono wówczas, że funkcja jest już w zasadzie gotowa i zostanie włączona po stronie serwera. Pierwsi użytkownicy już mogą z niej korzystać.

  • W ustawieniach Androida Auto można już zdecydować o Pogodzie i ikonach w menu głównym.
  • Z menu głównego można usunąć tylko dodatkowe aplikacje. Podstawowy zestaw jest wyświetlany zawsze.
[1/2] W ustawieniach Androida Auto można już zdecydować o Pogodzie i ikonach w menu głównym.

Informacje o pogodzie to w praktyce wskazanie internetowego termometru na górnym pasku Androida Auto w samochodzie. Informacja jest widoczna niezależnie od włączonej aplikacji, a więc m.in. podczas wyświetlania nawigacji czy odtwarzacza muzyki. Domyślnie pogoda jest włączona, ale można z niej zrezygnować, zaglądając do ustawień Androida Auto w smartfonie.

Android Auto i personalizacja menu głównego

Druga nowość to możliwość personalizacji menu głównego. Dzięki temu kierowcy mogą zrezygnować z wyświetlania niektórych aplikacji na ekranie głównym Androida Auto w samochodach. To przydatne szczególnie wtedy, gdy w smartfonie zainstalowanych jest kilka odtwarzaczy muzyki, a w Androidzie Auto i tak używany tylko jeden. Ikony pozostałych nie muszą już "zaśmiecać" ekranu głównego.

Informacja o temperaturze wyświetlana jest na górnym pasku.
Informacja o temperaturze wyświetlana jest na górnym pasku.

Niektórzy mogą być jednak zawiedzeni, bowiem w ten sposób nie uda się usunąć wszystkich skrótów. Telefon, Mapy Google czy Muzyka Play zawsze pozostaną tu dostępne, jednak łatwo to uzasadnić – system musi być w stanie zareagować na polecenia głosowe wydawane Asystentowi, który potrzebuje właśnie tego zestawu aplikacji do ich realizacji.

Androida Auto można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)