Android Auto: Google bada sprawę bełkoczącego lektora i podaje możliwe rozwiązania

Android Auto: Google bada sprawę bełkoczącego lektora i podaje możliwe rozwiązania

Google w końcu zaczął badać problem bełkotu w Androidzie Auto, fot. Getty Images
Google w końcu zaczął badać problem bełkotu w Androidzie Auto, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
20.01.2021 21:45

Jeden z najbardziej uciążliwych błędów w Androidzie Auto, czyli lektor mylący języki podczas odczytywania komunikatów i nasłuchiwania poleceń, wreszcie został na poważnie wzięty na tapet przez Google'a. Jak zwraca uwagę autoevolution, na oficjalnym forum pojawiła się wypowiedź jednego z członków zespołu, będąca w praktyce obiecującą zapowiedzią najbliższych aktualizacji Androida Auto.

W odpowiedzi na pytanie użytkownika mającego problem z odczytywanymi komunikatami w języku angielskim i francuskim (warto zwrócić uwagę, że Francja jest na liście państw, gdzie Android Auto jest oficjalnie obsługiwany), jeden z członków zespołu oświadczył, że Google stale zwiększa możliwości Androida Auto w zakresie obsługi języków. Dodał, że wkrótce obsługiwane będą kolejne regiony, a tu nawiązuje zapewne do zapowiadanej wcześniej oficjalnej premiery Androida Auto na kolejnych rynkach, w tym między innymi w Polsce.

Konkretne daty nie są na razie znane, ale do tego czasu można spróbować zastosować jedną z metod mogących poprawić sytuację. Poza aktualizacją aplikacji Google do najnowszej wersji, Google poleca ponownie wybrać właściwy język systemu w ustawieniach Androida w swoim smartfonie, a w razie dalszych problemów – wskazać odpowiedni język w opcjach głosu w aplikacji Google.

Niestety jednak, wszystko wskazuje na to, że te rady nie są w każdym przypadku skuteczne. W chwili pisania niniejszego tekstu, większość czytelników pomocy technicznej Androida Auto nie ocenia wypowiedzi pracownika Google'a jako pomocnej. Ratunkiem mogą być jak zwykle aktualizacje. Niedawno Android Auto został zaktualizowany do wersji 6.0.

Android Auto i Android Auto for phone screens (dla użytkowników Androida 10 i nowszych) można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)