Android Auto i Mapy Google: ograniczenia prędkości w nawigacji są coraz szerzej dostępne

Android Auto i Mapy Google: ograniczenia prędkości w nawigacji są coraz szerzej dostępne

Mapy Google wyświetlają ograniczenia prędkości w kolejnych krajach, fot. Getty Images
Mapy Google wyświetlają ograniczenia prędkości w kolejnych krajach, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
12.03.2020 17:05

Informacje o ograniczeniach prędkości są dostępne w Mapach Google w kolejnych krajach. Funkcja, która teoretycznie jest dostępna także w Polsce, od dawna jest wyczekiwaną opcją w aplikacji, i mogła być argumentem, dla którego część użytkowników wybierała m.in nawigację Waze – swoją drogą także związaną z Google.

Po wdrożeniu informacji o ograniczeniach prędkości u wszystkich, różnice pomiędzy obydwoma programami zatrą się jeszcze bardziej. O zmianach w Mapach Google (które można zauważyć także w Androidzie Auto) poinformował serwis Android Police.

Kierowcy między innymi z Francji, Danii, Norwegii i Irlandii donoszą, że w Mapach Google pojawiły się u nich informacje o ograniczeniach prędkości na drodze. Wcześniej takie wskazania nie były tutaj dostępne dla każdego. Mało kto widział je także w Polsce, choć teoretycznie można z nich korzystać, przynajmniej na ograniczonym obszarze. Niewykluczone, że w ramach opisywanej aktualizacji, informacje o ograniczeniach prędkości w końcu pojawią się na szerszą skalę także u nas.

Niestety na razie trudno określić, jak długo będzie to trwało. Google zapewne włącza nowe informacje o ograniczeniach po stronie serwera, przez co nie każdy jeszcze może z nich korzystać. Takie wdrożenie może nawet potrwać tygodniami, czego przykładem mogą być ostatnie zmiany w Dokumentach Google. Nowa autokorekta jest tu już dostępna dla niektórych od lutego, ale inni będą musieli na nią zaczekać nawet do drugiej połowy marca.

Ograniczenia prędkości są też widoczne w Androidzie Auto w samochodzie, fot. Android Police.
Ograniczenia prędkości są też widoczne w Androidzie Auto w samochodzie, fot. Android Police.

Wracając do tematu informacji o prędkości w Mapach Google warto dodać, że w ostatnich miesiącach aplikacja prężnie się rozwija. W ubiegłym roku trafił tu wirtualny prędkościomierz, a opisywane ograniczenia zdają się być jego idealnym dopełnieniem. Co istotne, jak wynika ze zdjęcia jednego z czytelników Android Police, informacja o ograniczeniach ma być również widoczna na ekranie samochodu podczas korzystania z Androida Auto. Prędkościomierz jak dotąd tutaj nie trafił.

Aplikację Android Auto oraz Android Auto for phone screens (dla użytkowników Androida 10) można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)