Android Auto i problem z połączeniami. Czasem rozwiązanie jest wyjątkowo proste

Android Auto i problem z połączeniami. Czasem rozwiązanie jest wyjątkowo proste

Android Auto ma problem z połączeniami, fot. Oskar Ziomek
Android Auto ma problem z połączeniami, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
28.12.2020 15:41

Android Auto ma wiele problemów, a jednym z nich są kłopoty z wykonywaniem połączeń przez Asystenta Google po aktualizacji do Androida 11 w części smartfonów, na co zwrócił uwagę serwis autoevolution. Niektórym użytkownikom udało się jednak ominąć problemy w zaskakująco prosty sposób, a ich źródłem okazało się być wykorzystywanie więcej niż jednej aplikacji do wykonywania połączeń.

Opisywana metoda usunięcia "usterki" Androida Auto ma zastosowanie tylko w przypadku osób, które zamiennie korzystają z fabrycznego oraz alternatywnego dialera, na przykład z Telefonu Google'a. Jak się okazuje, jeśli podczas korzystania ze smartfonu użytkownik nie ustawi którejś aplikacji jako domyślnej i korzysta z kilku zamiennie, przy próbie wykonania połączenia przez Androida Auto, na ekranie na krótką chwilę pojawi się prośba o wybór domyślnej aplikacji do dzwonienia. Konieczne jest wtedy wybranie opcji "Zawsze" przy jednej z aplikacji proponowanych przez telefon.

Co ważne, komunikat pojawia się na ekranie telefonu nawet wtedy, gdy wykorzystywany jest Android Auto na ekranie samochodu. Jeśli więc kierowca odkłada telefon w niewidoczne lub niedostępne miejsce, może się nie zorientować, że system wyświetlił dodatkowe powiadomienie. Z jakichś przyczyn tego rodzaju komunikat nie jest bowiem wyświetlany na ekranie samochodu, a przez to z perspektywy użytkownika system po prostu nie reaguje na prośbę wykonania połączenia.

W tym momencie nie ma pewności, czy opisywane rozwiązanie jest skuteczne w każdej sytuacji, ale zdecydowanie warto sprawdzić, czy w danym przypadku właśnie to nie jest problemem. Ze swojego doświadczenia mogę potwierdzić, że analogiczna sytuacja występuje, jeśli w smartfonie z dwiema kartami SIM żadna nie jest ustawiona jako domyślna i użytkownik woli każdorazowo wybierać odpowiednią kartę do wykonania połączenia.

Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)