Android Auto pokaże dodatkowe opcje w samochodach elektrycznych

Android Auto pokaże dodatkowe opcje w samochodach elektrycznych

Ładowanie samochodu elektrycznego
Ładowanie samochodu elektrycznego
Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Oskar Ziomek
05.07.2023 22:05, aktualizacja: 06.07.2023 16:33

Android Auto powinien niedługo zyskać funkcje, które okażą się wygodne w samochodach elektrycznych. Z analizy kodu najnowszego wydania aplikacji wynika, że docelowo Android Auto pozwoli kierowcy wskazać, że porusza się "elektrykiem", co zaowocuje dodatkowymi wskazaniami w interfejsie.

Na szczegóły zwraca uwagę 9to5Google, powołując się na SmartDroid, i przypomina, że prace nad podobnymi opcjami w Androidzie Auto postępują już od wersji 9.5. Okazuje się jednak, że najnowsze wydanie 9.9 znacznie przybliża kierowców do finalnej implementacji. W czasie testów wersji beta jednemu z użytkowników udało się uruchomić nowe ustawienia, które pozwalają kierowcy wskazać, że porusza się samochodem elektrycznym i wybrać interesujące go standardy wtyczek ładowania.

Te ustawienia w Androidzie Auto powinny przekładać się bezpośrednio na możliwości lepszego planowania podróży w Google Maps - zapewne z uwzględnieniem standardów ładowania, które interesują kierowcę w danym samochodzie. Chociaż na tę chwilę nowa opcja jeszcze nie działa, można zakładać, że Google jest w jednej z ostatnich faz testów, by docelowo włączyć ją w samochodach z Androidem Auto.

Nowe opcje w testowym wydaniu Androida Auto
Nowe opcje w testowym wydaniu Androida Auto© SmartDroid

Nowości w Androidzie Auto są często aktywowane po stronie serwera. Oznacza to w praktyce, że pojawienie się nowych ustawień może nie być bezpośrednio zależne od wersji Androida Auto, która działa w danym telefonie. Z drugiej strony użytkownik nie powinien zwlekać z instalacją nowych wydań, bo te przestają być z czasem obsługiwane przez Google'a i telefon i tak może wyświetlić komunikat zmuszający kierowcę do aktualizacji Androida Auto.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)