Android Auto 9.9 do pobrania. Zaktualizuj przed wakacjami

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

04.07.2023 19:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android Auto 9.9 jest już dostępny dla kierowców. Aktualizacja przyda się każdemu, kto wyjeżdża na wakacje. Z czasem starsze wydania Androida Auto nie są bowiem dalej obsługiwane i smartfon prosi o pobranie nowszej wersji - lepiej zrobić to wcześniej i nie zajmować się tym podczas urlopu.

Android Auto 9.9 to kolejne wydanie, w którym nie widać zmian na pierwszy rzut oka. Google standardowo nie informuje w oficjalny sposób, co poprawiono w aplikacji i kierowcom przychodzi samemu odnajdywać nowe funkcje lub poprawki, które trafiły do systemu. Jak sugeruje autoevolution, Android Auto 9.9 jest najpewniej kolejną porcją niewielkich poprawek związanych z dzielonym interfejsem Coolwalk.

Odświeżony interfejs trafia do samochodów z Androidem Auto od wielu miesięcy, ale niewykluczone że nadal nie wszyscy użytkownicy go widzą. Google zaplanował bowiem, że Coolwalk pojawi się w samochodach do końca lata. Serwis autoevolution sugeruje, że ten cel uda się najpewniej osiągnąć, ale nie oznacza to, że Android Auto z nowym wyglądem działa sprawnie u każdego - problemem jest między innymi zawieszający się interfejs i ikony na dolnym pasku nawigacyjnym.

Android Auto 9.9 może także przybliżyć użytkowników do innych nowości, które dopiero pojawią się w systemie. Podobnie jak interfejs Coolwalk, Google może zdecydować się wdrożyć inne zmiany w aplikacji na zasadzie aktualizacji po stronie serwera, która w wybranym momencie pojawia się w smartfonach, a co za tym idzie - samochodach. Jest jednak do tego konieczne posiadanie możliwe aktualnego wydania Androida Auto, stąd bieżące instalowanie nowych wydań aplikacji jest tak ważne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jedną z poprawek, której można się spodziewać w najbliższym czasie w Androidzie Auto może być wyczekiwana łatka dotycząca widżetu pogody. Użytkownicy systemu wiele miesięcy temu zwrócili uwagę, że informacja wyświetla się tylko w przypadku niektórych wyświetlaczy w samochodach. Z czasem potwierdzono, że błąd ma zostać wkrótce rozwiązany, ale jak na razie nie pojawiło się globalne usunięcie tej usterki.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)