Android Auto: smartfony Samsunga już bez błędu połączenia. Pomogła "tajemnicza" aktualizacja

Android Auto lub smartfony Samsunga dostały "tajemniczą" aktualizację, fot. materiały prasowe BMW
Android Auto lub smartfony Samsunga dostały "tajemniczą" aktualizację, fot. materiały prasowe BMW
Oskar Ziomek

23.04.2020 13:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Właściciele smartfonów Samsunga, którzy doświadczali problemów podczas korzystania z Androida Auto w samochodzie, po serii ostatnich aktualizacji powinni móc odetchnąć z ulgą. Jak informuje serwis SamMobile, powołując się na opinie użytkowników Samsunga z sieci, z Androida Auto można juz bez problemów korzystać, ale nie jest do końca jasne, która aktualizacja rozwiązała usterkę.

Okazuje się bowiem, że choć zespół programistów z Google'a został wcześniej poinformowany o problemach z połączeniem smartfonów Samsunga z samochodem, obecnie nie ma pewności, czy ostatecznie błąd został rozwiązany aktualizacją aplikacji Google, czy łatkami dostarczonymi przez Samsunga, co zbiegło się w czasie. Z punktu widzenia kierowców ważne jest jednak przede wszystkim, że problemy nie powinny już występować.

Wcześniej kierowcy ze smartfonami Samsunga, którzy chcieli korzystać z Androida Auto w samochodzie borykali się z problemem nieuzasadnionego błędu skutkującego komunikatem o zbyt słabym połączeniu z internetem. W efekcie smartfon nie mógł nawiązać skutecznego połączenia z jednostką w samochodzie, a co za tym idzie – z Androida Auto po prostu nie dało się korzystać na ekranie systemu infotainment.

Niewykluczone, że usterka dotyczyła tylko części użytkowników lub występowała jedynie w konkretnych smartfonach. Jak zwykle w przypadku Androida Auto trudno o jednoznaczne informacje w tym zakresie, bowiem system cechuje się wyjątkową niekonsekwencją podczas działania. Jeśli korzystasz z Androida Auto, masz smartfon Samsunga i spostrzeżenia dotyczące błędów lub ich braków w ostatnim czasie – zachęcam do dzielenia się swoimi uwagami w komentarzach.

Aplikację Android Auto oraz Android Auto for phone screens (dla użytkowników Androida 10) można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)