Android Auto w smartfonach z Androidem 10. Nowa aplikacja dostępna do pobrania

Android Auto w smartfonach z Androidem 10. Nowa aplikacja dostępna do pobrania

Android Auto for phone screens to nowa aplikacja dla kierowców, fot. Getty Images
Android Auto for phone screens to nowa aplikacja dla kierowców, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
07.11.2019 11:50, aktualizacja: 07.11.2019 12:21

Android Auto doczekał się kolejnej aplikacji na smartfony. Android Auto for phone screens kierowany jest do użytkowników telefonów z Androidem 10, którzy chcą korzystać z Androida Auto na ekranie smartfona, zamiast na wyświetlaczu w samochodzie.

Android Auto wciąż nie jest oficjalnie dostępny w Polsce, a mimo to cieszy się dużym zainteresowaniem. Brak obecności w Sklepie Play nie oznacza, że aplikacja jest bezużyteczna. Wystarczy pobrać plik APK (na przykład za pośrednictwem naszego katalogu) i samodzielnie zainstalować go w smartfonie z Androidem 5.0 lub nowszym.

Android Auto w smartfonie z Androidem 9.
Android Auto w smartfonie z Androidem 9.

Program wyświetla interfejs przyjazny kierowcom, który ułatwia obsługę Map Google czy odtwarzacza podczas jazdy. Po podłączeniu smartfona do samochodu, aplikacje lądują na ekranie w pojeździe, gdzie interfejs został stosunkowo niedawno odświeżony. Tak sytuacja wygląda do Androida 9 włącznie, jednak począwszy od Androida 10, Google zdecydował się wprowadzić istotną zmianę w funkcjonowaniu całego systemu.

Android Auto w Androidzie 10

Aby korzystać z Androida Auto na ekranie w pojeździe, począwszy od Androida 10 nie jest już konieczna żadna dodatkowa aplikacja. Co innego, jeśli interfejs ma zostać wyświetlony na ekranie smartfona. W tym przypadku trzeba zainstalować dodatkowy program i nie jest to Android Auto, ale właśnie nowy Android Auto for phone screens.

Obydwie aplikacje w formie pliku APK do samodzielnej instalacji można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Android Auto pozwoli użytkownikom Androida 9 i starszych na wyświetlanie interfejsu dla kierowców w smartfonach lub samochodach, zaś Android Auto for phone screens umożliwi właścicielom smartfonów z Androidem 10 korzystanie z Androida Auto na ekranie telefonu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)