Android Auto z jeszcze lepszą nawigacją: Mapy Google otrzymały nowy widok

Android Auto z jeszcze lepszą nawigacją: Mapy Google otrzymały nowy widok

12.07.2018 11:34, aktual.: 12.07.2018 16:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jedną z głównych zalet Android Auto są mapy Google, które dla wielu użytkowników stały się podstawową nawigacją w samochodzie. Do tej pory, po podłączeniu do samochodu, nie posiadały one jednej z lepszych funkcji, którą znajdziemy w samej aplikacji Mapy Google czy na stronie internetowej.

Jednak wreszcie Google postanowiło wprowadzić możliwość przełączenia się na widok satelitarny. Serwis 9to5Google informuje o funkcji odkrytej przez użytkownika Google+, którego konto nazywa się Roberto Mezquia Jr. Zauważył on możliwość aktywacji widoku satelitarnego podczas używania Android Auto.

źródło: 9to5Google
źródło: 9to5Google

Nie jest to jednak widok 3D, który dostępny jest z poziomu standardowych Map Google. Na nawigację nakładane jest tylko zdjęcia satelitarne, podobnie jak ma to miejsce w widoku 2D. Mimo tego, rozwiązanie to powinno pomóc w odnalezieniu się w nieznanych miejscach.

Warto zauważyć, że widok satelitarny był już dostępny w Android Auto, ale tylko w wersji wyświetlanej na ekranie smartfona. Nie można go było jednak włączyć podczas korzystania z ekranu w samochodzie. Nowa funkcja jest już dostępna u wybranych użytkowników. Najpewniej będzie włączana stopniowo, więc nie wszyscy otrzymują od razu dostęp do widoku satelitarnego.

Widok satelitarny dostępny był już w samochodach Audi. Na zdjęciu nowe Audi A6.
Widok satelitarny dostępny był już w samochodach Audi. Na zdjęciu nowe Audi A6.

Co ciekawe, możliwość włączenia widoku satelitarnego, który wykorzystuje zdjęcia zrobione przez Google, znajdziemy już od dłuższego czasu w nowszych modelach Audi. Oczywiście samochód musi wówczas być połączony z Internetem, aby na bieżąco pobierać zdjęcia satelitarne.

Aplikację Android Auto znajdziecie w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)