Android na PC bez problemów. Nowe obrazy projektu Android-x86 już gotowe

Android na PC bez problemów. Nowe obrazy projektu Android-x86 już gotowe

Android na PC bez problemów. Nowe obrazy projektu Android-x86 już gotowe
10.02.2018 11:37

Po długiej przerwie pojawiły się nowe obrazy projektu Android-x86. To port Androida, który można uruchamiać na komputerach – na przykład w maszynach wirtualnych albo z zewnętrznego dysku (LiveCD).

Jeśli macie ochotę wypróbować działanie Androida na swoim komputerze, możecie to zrobić na przykład z pomocą darmowego VirtualBoksa. W tym przypadku system można zainstalować na nowej maszynie wirtualnej lub uruchomić z obrazu. W przypadku VirtualBoksa do prawidłowego działania myszki trzeba wyłączyć integrację myszy. Obrazy ISO i RPM można pobrać ze strony projektu.

350210077195790273

Najnowsze stabilne obrazy z Androidem dla PC zostały zbudowane na bazie Androida 7.1 Nougat. Podobnie jak w poprzednich wersjach, system ma praktycznie niezmieniony interfejs względem tego, co zobaczylibyśmy na tablecie czy smartfonie. Android działa z jądrem LTS 4.9.80 z łatkami z projektu AOSP. Z użytecznych nowości warto wspomnieć o menu wyboru wyłączania systemu, które pojawi się po wciśnięciu klawiszy Ctrl+Alt+Del.

350210077195921345

By z Androida korzystało się dobrze z klawiaturą i myszką, projekt Android-x86 domyślnie ma zainstalowany launcher Taskbar, który wyświetla znajomo wyglądające menu. Jego obecność pozwala też korzystać z trybu wielu okien Nougata. Niestety wciąż będzie widoczny pasek z wirtualnymi przyciskami u dołu ekranu, ale są sposoby, by wyłączyć go samodzielnie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (76)