Android Studio 3.3 to szereg zmian, w tym poprawki ponad 200 błędów

Android Studio 3.3 to szereg zmian, w tym poprawki ponad 200 błędów

Google wydał aktualizację środowiska Android Studio (depositphotos)
Google wydał aktualizację środowiska Android Studio (depositphotos)
Oskar Ziomek
14.01.2019 21:34

W ręce deweloperów aplikacji na Androida trafia nowa wersja środowiska programistycznego Android Studio, która oznaczona jest numerem 3.3. Znalazło się tu wiele poprawek błędów i kilka interesujących nowości, z których większość jest jednak tym razem raczej kosmetyczna. Nowości stanowią bowiem tylko dopracowanie istniejących już funkcji i raczej nie okażą się przełomem, dzięki któremu praca z kolejnymi projektami będzie dużo łatwiejsza czy wyraźnie bardziej efektywna.

Takie podejście przy okazji tego wydania potwierdza zresztą wpis zamieszczony przez Google na oficjalnym blogu. *Na podstawie wielu Waszych opinii, wycofaliśmy się z implementowania dużych nowości, aby skupić się na podstawach jakości. Naszym celem jest upewnienie się, że Android Studio będzie nadal pomagać w utrzymaniu produktywności w tworzeniu doskonałych aplikacji na Androida. Od ostatniej stabilnej wersji, Android Studio 3.3 zawiera w sobie rozwiązania ponad 200 zgłoszonych przez użytkownika błędów * – czytamy wśród informacji o wydaniu.

Edytor ułatwiający ustawianie nawigacji pomiędzy kolejnymi ekranami aplikacji, źródło: blog Android Developers.
Edytor ułatwiający ustawianie nawigacji pomiędzy kolejnymi ekranami aplikacji, źródło: blog Android Developers.

W nowym Android Studio wartym uwagi jest na przykład dopracowany widok pozwalający łatwo kontrolować przejścia pomiędzy kolejnymi ekranami aplikacji. Programista może dzięki niemu w intuicyjny sposób określić, w jaki sposób mają być wyświetlane kolejne aktywności. Inna ciekawa nowość to na przykład implementacja automatycznego pobierania brakujących komponentów SDK niezbędnych do działania projektów, czym po zaakceptowaniu odpowiednich zgód może się teraz zająć Gradle.

Nowości od strony funkcjonalnej to nie wszystko. Google skupił się także na dopracowaniu działania oprogramowania od kuchni. Zmiany powinni docenić między innymi regularni użytkownicy emulatorów. Jak podaje Google, dzięki modyfikacjom udało się aż ośmiokrotnie skrócić czas zapisywania migawek przy zamykaniu emulatora.

O wszystkich zmianach w najnowszym Android Studio można przeczytać na łamach strony Android Developers oraz we wspomnianym wpisie blogowym. Oprogramowanie można już natomiast pobierać za pośrednictwem naszego katalogu. Do wyboru wersja na Windowsa oraz macOS.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)