Android Studio 3.1.0.16

Strona główna Mac Programowanie Środowiska programistyczne
Pobierz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Android Studio to oficjalne środowisko programistyczne dla deweloperów aplikacji dla Androida. Program bazuje na dobrze znanym IntelliJ IDEA.

Android Studio łączy możliwości IntelliJ z narzędziami z zestawu Android SDK oraz emulatorem Androida z różnymi API firmy Google. Aplikacje można testować na wirtualnych urządzeniach o różnych kształtach i rozmiarach, od telewizorów po okrągłe smartzegarki. Program zawiera także szablony aplikacji i może integrować się z GitHubem.

Program wymaga JDK (Java Developement Kit) 7 lub nowszego.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowe Android Studio: wygodniejsze programowanie i lepsze emulatory

42
28.03.2018  •  Oskar Ziomek

Programiści aplikacji na Androida mogą już korzystać z nowej wersji środowiska programistycznego Android Studio, teraz z numerem 3.1. W nowej wersji programu zmieniono sporo pod maską, by tworzenie nowych programów było wygodniejsze. Zmiany dotknęły także funkcje związane z testowaniem, które powinny ułatwić deweloperom między innymi sprawdzanie swoich aplikacji w emulatorach. Wśród zmian znalazł się domyślnie aktywny kompilator D8 Dex zapewniający pliki mniejszego rozmiaru, nowe okno wynikowe, które podczas budowania aplikacji dostarczy teraz czytelniejsze komunikaty, opcja Quick Boot…

Przetestuj Android Studio z nowym kreatorem interfejsów #io16

12
19.05.2016  •  Anna Rymsza

Android Studio to środowisko bardzo młode, ale szybko zdobywające popularność. Dość wspomnieć, że podczas wczorajszej prezentacji nowej wersji IDE dowiedzieliśmy się, że 94% z najpopularniejszych aplikacji i gier w Google Play powstało z jego pomocą. To bardzo dobry wynik, jeśli weźmiemy pod uwagę, że środowisko ma dopiero 1,5 roku, a deweloperzy mają spory wybór narzędzi. Podczas Google I/O zaprezentowana została testowa wersja 2.2 Android Studio. To dość szybko, biorąc pod uwagę, że Android Studio 2.1 zostało wydane zaledwie 3 tygodnie temu. Niemniej jednak nadchodzące nowości…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi