Android TV 9 w telewizorach Sony. Dostępna aktualizacja dla modeli z 2018 i 2019 roku

Sony aktualizuje Androida TV w swoich telewizorach, fot. Getty Images
Sony aktualizuje Androida TV w swoich telewizorach, fot. Getty Images
Oskar Ziomek

01.02.2020 13:04

Android TV 9 (Pie) jest już dostępny w kolejnych telewizorach Sony. Producent rozpoczął drugą fazę udostępniania aktualizacji, z której pierwsi użytkownicy mogli korzystać jeszcze w grudniu ubiegłego roku. W efekcie właściciele następnych modeli mogą już zainstalować nowy system.

Android TV 9 dostępny jest w ramach aktualizacji oprogramowania smartTV Sony do wersji 6.3598. Z aktualizacji mogą skorzystać użytkownicy wybranych modeli LCD i Bravia OLED Master Series z 2018 i 2019 roku. Jak informuje Sony, dzięki aktualizacji do Androida TV 9, użytkownicy zyskają obsługę Apple AirPlay i HomeKit, systemu dźwiękowego Dolby Atmos przez głośniki wbudowane w telewizor oraz odświeżone menu Ustawienia i Szybkie ustawienia.

HOW TO: update Sony's Android TV

Aktualizacja do Androida TV 9 dotyczy tym razem smartTV Sony z 2018 roku (serie AF9 i ZF9) oraz 2019 roku (serie AG9, ZG9, XG85/XG87 oraz XG95). Jak podaje producent, nowy Android TV powinien być dostępny dla wszystkich użytkowników w formie automatycznej aktualizacji. Oprogramowanie można jednak także zainstalować ręcznie, pobierając instalator ze strony Sony, a później przenosząc go do telewizora na pamięci USB.

Warto wiedzieć, że Android TV 9 nie jest najnowszą wersją tego systemu. Jeszcze we wrześniu 2019 roku informowaliśmy, że przygotowany już wtedy Android TV 10 powinien trafiać do pierwszych telewizorów maksymalnie do grudnia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)