Android TV 10. Aktualizacja systemu w Smart TV jeszcze w 2019 roku

Strona główna Aktualności
Android TV 10 ma zostać udostępniony jeszcze tego roku
Android TV 10 ma zostać udostępniony jeszcze tego roku

O autorze

Android TV 10 powinien pojawić się w pierwszych telewizorach jeszcze w tym roku. Aktualizacja systemu znanego z wielu Smart TV i przystawek została wstępnie zapowiedziana jeszcze podczas konferencji Google I/O 2019.

O aktualizacji Androida TV wspomina serwis 9to5Google, powołujący się na informacje z niedawnej konferencji IBC 2019. Jak się okazuje, Android TV 10 ma zostać udostępniony jeszcze w 2019 roku. Konkretna data nie jest co prawda znana, jednak wcześniej sugerowano, że system dla telewizorów ma być docelowo aktualizowany takim samym tempem, jak Android na smartfony.

Aktualizacja Androida TV będzie najpewniej powiązana ze zmianami w funkcjach i wyglądzie niektórych elementów, które zapowiedziano podczas tegorocznej konferencji Google I/O w maju. Android w telewizorach ma zyskać nowy interfejs w sklepie z aplikacjami oraz uproszczony system wnoszenia opłat za usługi płatne cyklicznie.

Niewykluczone, że wraz z Androidem TV 10 do użytkowników na całym świecie trafią nowe opcje oszczędzania danych. Powstały one z myślą o użytkownikach dysponujących kiepskim Wi-Fi i na początku trafią do osób w Indiach, jednak Google potwierdził, że docelowo nowości zostaną wdrożone także w Androidzie TV na innych rynkach.

© dobreprogramy
s