Android-x86 już z Androidem Oreo. Uruchomisz go na swoim komputerze

Android-x86 już z Androidem Oreo. Uruchomisz go na swoim komputerze
Android-x86 już z Androidem Oreo. Uruchomisz go na swoim komputerze

17.01.2019 20:36, aktual.: 18.01.2019 19:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Projekt Android-x86 to dystrybucja Linuxa, pozwalająca uruchomić system Android na komputerze z procesorem x86. Właśnie wydane zostały nowe obrazy instalacyjne systemu, dzięki którym możemy korzystać z Androida Oreo.

Android-x86 w wersji 8.1 z Androidem Oreo jest rozwijany od czerwca 2018 roku, w styczniu 2019 osiągnął status stabilnego. System z obrazu można uruchamiać w maszynie wirtualnej (na przykład VirtualBox) lub zainstalować bezpośrednio na komputerze. Android-x86 8.1 umożliwia uruchomienie systemu 32- lub 64-bitowego z jądrem 4.19.15 LTS. Aplikacje dla architektury ARM można uruchamiać dzięki natywnemu pośrednikowi.

Poza zmianą wersji Androida w tej dystrybucji wprowadzone zostały także nowości w zakresie renderowania grafiki. Na obsługiwanych kartach graficznych Android-x86 8.1 będzie korzystać z akceleracji sprzętowych i kodeków kart Intel HD i Intel G45. Dla nowszych kart AMD dodana została eksperymentalna obsługa API Vulkan, które można włączyć w zaawansowanych opcjach menedżera bootowania. Na nieobsługiwanych kartach zaś uruchomione zostanie renderowanie programowe z użyciem OpenGL ES 2.0 przez SwiftShader.

Ponadto Android-x86 wprowadza sporo innych nowości jak obsługa wielopunktowego dotyku, wyczekiwany Bluetooth, połączenie ethernetowe bez możliwości ustawienia adresu IP ręcznie, poprawki obsługi dźwięku, sensorów i aparatu. Ponadto w wersji 8.1 możliwe jest montowanie zewnętrznych dysków USB i kart pamięci. Przy instalacji bez pośrednictwa maszyny wirtualnej możemy skorzystać z Secure Boot i uruchamiać system z UEFI.

Android-x86 uruchomiony na VirtualBox
Android-x86 uruchomiony na VirtualBox

Najnowsze obrazy projektu Android-x86 znajdziecie między innymi na FossHub. By przygotować dysk instalacyjny z poziomu Windowsa, możecie skorzystać z programu Win32 Disk Imager.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)