Android zbyt ociężały dla amerykańskich żołnierzy, wkrótce migracja na iPhone'y

Android zbyt ociężały dla amerykańskich żołnierzy, wkrótce migracja na iPhone'y

19.07.2016 12:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Łaska amerykańskich władz na pstrym koniu jeździ: niedawno informowaliśmy o zmianie smartfona przez Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wykorzystywany przez lata BlackBerry model 8830, oczywiście w odpowiednio zmodyfikowanej wersji, zastąpiony został przez Samsunga Galaxy S4. Nie na wszystkich szczeblach urządzenia z Androidem cieszą się jednak powodzeniem.

Według serwisu Android Tactical Assault Kit (ATAK), czyli smartfony Samsung Galaxy Note z odpowiednio zmodyfikowanym Androidem, który znajdował swoje zastosowanie między innymi w nawigacji, namierzaniu, etc.

ATAK może jednak wkrótce przejść do historii i to z powodu szczególnie bolesnego dla producenta samych urządzeń, jak i systemu operacyjnego. Otóż z powodu słabej wydajności urządzeń z Androidem w najnowszych pakietach Note'y zostały zastąpionem przez iPhone'a 6s. Żołnierze zgłaszali bowiem, że ATAK miał dotąd problemy nawet z tak kluczowymi na polu walki funkcjami jak zmiana orientacji ekranu.

System nawigacji ATAK  na Androidzie, Fot. Wikimedia
System nawigacji ATAK na Androidzie, Fot. Wikimedia

Na razie Amerykanie nie potwierdzili podobnych informacji, jednak głosów krytyki wobec dotychczasowych ATAK-ów jest więcej i dotyczące przede wszystkim kiepskiej optymalizacji Androida. Ma on sprawować się nieporównywalnie gorzej do iOS-a z zainstalowanymi narzędziami opracowanymi na potrzeby armii.

Według 9to5mac.com problemy z wydajnością urządzenia wynikają przede wszystkim z faktu, że wspomniany Note to pierwsza odsłona tego urządzenia, która miała premierę w roku 2011, co rzeczywiście może wyjaśniać uwagi dotyczące wydajności. Niemniej decyzja o migracji wizerunkowo stanowi porażkę zarówno Samsunga, jak i Androida, mimo że chwalona wydajność iPhone'a 6s wynika przede wszystkim z tego, że mowa o urządzeniu, od którego premiery nie minął nawet rok.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (42)
Zobacz także