Androidowe aplikacje na Windows

Androidowe aplikacje na Windows

Grzegorz Niemirowski
27.05.2011 01:28, aktualizacja: 01.06.2011 00:14

Startup BlueStacks opracował środowisko uruchomieniowe dla systemu Windows pozwalające uruchamiać mobilne aplikacje dla Androida.

Oprogramowanie pozwala na uruchamianie aplikacji Androida obok programów windowsowych. Podobnie jak w przypadku popularnego WINE, nie mamy do czynienia z emulacją a z natywnym środowiskiem uruchomieniowym. Brak więc narzutu wprowadzanego przez emulację i uruchamiane programy mogą działać stosunkowo szybko. Twórcy nowego środowiska zapewniają o jego wysokiej responsywności. Udało się też uzyskać duży poziom integracji - aplikacje androidowe mają dostęp do systemu plików, sieci oraz powiadomień. Można je uruchamiać ze skrótów na pulpicie i nie trzeba ich rekompilować. Jest nawet możliwe instalowanie aplikacji z amazonowego Android Appstore.

W ciągu najbliższych tygodni ma być ogłoszona współpraca z firmami OEM, które chciałyby łączyć Windows z Androidem. Jednym z pomysłów jest urządzenie mobilne z klawiaturą QWERTY oraz systemem Windows. Po schowaniu klawiatury mógłby zostać włączony dotykowy interfejs z aplikacjami Androida.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)