Angry Birds powracają, by wziąć udział w walkach graczy przeciw graczom

Angry Birds powracają, by wziąć udział w walkach graczy przeciw graczom

Angry Birds powracają, by wziąć udział w walkach graczy przeciw graczom
Paweł Piskurewicz
11.06.2015 21:11, aktualizacja: 11.06.2015 23:02

Pomimo kłopotów finansowych Rovio nie kończą się pomysły na nowe gry ze świata Angry Birds. Fight to kolejny tytuł z serii, który nie bazuje na mechanice pierwowzoru, a czerpie z innych, sprawdzonych rozwiązań. W jego przypadku rozgrywka opiera się na rozwiązaniach znanych z gatunku match-3. Choć gra została wydana już w maju to światową premierę miała dopiero niedawno.

Istotą Angry Birds Fight! jest rywalizacja z innymi graczami. To pojedynki z nimi popychają nas do kolejnych misji kampanii. Wprawdzie przyjdzie nam walczyć także ze sztuczną inteligencją, która kieruje poczynaniami złych świń, ale są to zadania dodatkowe. Rywalizujemy za pomocą wspomnianego match-3. Łącząc na planszy minimum trzy takie same elementy zdobywamy punkty zbroi, życia oraz ataku. Oczywiście możliwe są różne dodatkowe kombinacje wynikające z mocy specjalnych i ulepszeń. Po upływie wyznaczonego czasu dochodzi do konfrontacji. Gracz, który zebrał więcej punktów ataku oraz obrony wygrywa .

Angry Birds Fight! – Official Gameplay Trailer

Aby urozmaicić rozgrywkę autorzy dodali proste elementy rozwoju postaci. Nasze ptaki zdobywają doświadczenie, mogą też korzystać z przedmiotów, które je wzmacniają. Dzięki zebranym środkom możemy dokonywać ulepszać. Podobne rozwiązania widzieliśmy już w Angry Birds Epic. Wydatków jest sporo. Standardowo dla tego typów gier mamy określoną liczbę punktów pozwalających nam na walkę. Po ich utracie musimy albo odpowiednio długo poczekać, albo zapłacić za ich odnowienie. Niestety poprzednie produkcje Rovio nauczyły nas, że nawet pomimo przyjaznego początku w pewnym momencie mikropłatności stają się bardzo natarczywe.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Nie zabrakło także integracji z Facebookiem. Dzięki znajomym możemy sobie ułatwić rozgrywkę. Pod względem wykonania ciężko Angry Birds Fight! cokolwiek zrzucić. Jest ładnie, dynamicznie i intuicyjnie. I choć można krytykować Rovio za żerowanie na marce, coraz większe mikropłatności oraz powielanie schematów, to już pierwsze oceny w Google Play i App Store pokazują, że ich produkt ponownie trafił w gust wielu graczy. Angry Birds Fight dostępny jest za darmo. Wersję dla Androida i iOS znajdziecie w naszej bazie aplikacji. Na razie nie ma informacji odnośnie edycji dla Windows Phone.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)