Anonimowi też chcą mieć swoją usługę muzyczną

Anonimowi też chcą mieć swoją usługę muzyczną

20.04.2012 16:05

Ostatnio każdy chce mieć swoją usługę umożliwiającą słuchanie muzyki, za darmo lub odpłatnie. Mamy Google Music, planowaną usługę HTC, polskie Muzo, Deezera, borykający się z oskarżeniami Gooveshark, dla niektórych również YouTube i pewnie jeszcze kilkadziesiąt serwisów, o których nigdy nie słyszeliśmy. Na rynku chce spróbować swoich sił również grupa haktywistów, znana jako Anonymous.

Grupa programistów, która podaje się za część Anonymous, najwyraźniej chce przytrzeć nosa gigantom przemysłu fonograficznego. Celem przedsięwzięcia jest zbudowanie serwisu, który będzie pozwalał na słuchanie muzyki za darmo i z zachowaniem anonimowości użytkowników. Według Wired, członkowie grupy poznali się w Sieci 6 lat temu i z rozmów o muzyce powoli rozwinął się pomysł na połączenie muzyki dostępnej na MySpace, YouTube, Yahoo! i kilku innych portalach w ramach jednej, oczywiście darmowej platformy z funkcjonalnym odtwarzaczem. Celem projektu jest zgarnięcie każdego utworu, który kiedykolwiek był udostępniony w Sieci, legalnie lub nie, i udostępnienie go słuchającym.

Na razie platforma, o wdzięcznej nazwie Anontune, jest ukończona w jakichś 20%. Muzyka, którą można tam znaleźć, pochodzi z YouTube lub SoundCould, ale asortyment będzie poszerzony. Jednak cechą najbardziej wyróżniającą tę usługę wśród konkurencji jest zachowanie anonimowości użytkowników, choć w planach są jeszcze takie wodotryski, jak choćby testy psychometryczne na podstawie gustu muzycznego użytkowników.

Corynne McSherry z Electronic Frontier Foundation przewiduje jednak problemy. Nie obejdzie się bez ostrzału skierowanego na Anontunes, nawet jeśli usługa będzie działać zgodnie z prawem, i trudno będzie mu się bronić. Ze względu na powiązania autorów, Anontunes będzie miał zapewne masę problemów. Już pojawiły się oskarżenia, jakoby usługa była odpowiedzią na aresztowanie zarządu Megaupload.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)