Anonymous w akcji. Udostępniono 35 tys. tajnych dokumentów

Anonymous w akcji. Udostępniono 35 tys. tajnych dokumentów

Anonymous zaatakowali Bank Centralny Rosji
Anonymous zaatakowali Bank Centralny Rosji
Źródło zdjęć: © Pixabay, Twitter, dobreprogramy
Oskar Ziomek
26.03.2022 10:25, aktualizacja: 26.03.2022 12:45

Grupa Anonymous, zgodnie z zapowiedzią, udostępniła do pobrania dane, które wykradziono z serwerów Rosyjskiego Banku Centralnego. To 35 tysięcy dokumentów do pobrania w dwóch paczkach, do których linki udostępniono na Twitterze.

Anonymous zadeklarowali niedawno, że zhakowali Bank Centralny Rosji, a dane wykradzione z serwerów zostaną udostępnione do 48 godzin. Wszystko wskazuje na to, że dokładnie tak się stało - na Twitterze pojawiły się dwa linki do archiwów, które mają zawierać 35 tysięcy plików. Łącznie to 28 GB danych. Anonymous deklarowali wcześniej, można wśród nich znaleźć m.in. "tajne umowy", na których ewentualną interpretację przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Chociaż dane są dostępne dla każdego chętnego, decydując się na pobranie paczek z plikami wykradzionymi z Banku Centralnego Rosji przez Anonymous należy pamiętać, że może to być niebezpieczne. Nie ma pewności, że wśród plików nie znajduje się zainfekowane oprogramowanie, którego pobranie na komputer może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Ta akcja to kolejna operacja haktywistów Anonymous przeciwko Rosji, która realnie wspiera oficjalne działania polityczne i wojskowe związane z atakiem zbrojnym w Ukrainie. Wcześniej Anonymous dokonali szeregu innych ataków, w wyniku których m.in. zaburzono płynność dostaw gazu, przejęto komunikację wojskową, wykradziono dane 150 tys. użytkowników usług Yandex czy przejęto nadajnik AIS z jachtu Putina, by spreparować komunikaty, które wysyłał do publicznie dostępnych baz śledzących rejsy.

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie