AOC prezentuje mobilny monitor do laptopa, podłączysz go jednym kabelkiem USB

AOC prezentuje mobilny monitor do laptopa, podłączysz go jednym kabelkiem USB

AOC prezentuje mobilny monitor do laptopa, podłączysz go jednym kabelkiem USB
27.10.2017 14:13

Rzadko kiedy monitory w naszych czasach mogą wzbudzić jakieświększe zainteresowanie poza światami zawodowych grafików igraczy– ale I1601FWUX firmy AOC jest tu chlubnym wyjątkiem.16-calowy, przenośny panel IPS FullHD potrzebuje bowiem tylkojednego kabelka, i do zasilania i do przesyłania danych. Tooczywiście zasługa standardu USB Type-C.

Drugi monitor niezwykle zwiększa komfort pracy z komputerem,jednak dla wszystkich tych, którzy pracowali przede wszystkim wpodróży, z laptopem, był to raczej luksus nieosiągalny. AOCI1601FWUX jest pomysłowym wyjściem naprzeciw ich potrzebom. Bardzocienki, 16-calowy wyświetlacz Full HD ze składaną podpórką,która po złożeniu stanowi osłonę matrycy, waży ledwie 820gramów i mierzy 376,2 × 235,2 × 8,5 mm.

Do laptopa podłączymy ten wyświetlacz jednym kabelkiem USBType-C, przekazującym sygnał cyfrowy DisplayPort wraz z zasilaniem– monitor pobierać ma około 8W. Jakość wyświetlacza nieoszałamia, to nie jest rozwiązanie do zaawansowanych pracgraficznych czy grania. Czas reakcji matrycy 5 ms, współczynnikkontrastu 700:1, jasność 220 cd/m2, kąty widzenia w pionie ipoziomie 160°, 16-bitowa głębia koloru (262 tys. barw). Niemniejjednak do zastosowań czysto biurowych – rozwiązanie znakomite.

350206074823206849

Innowacyjnym pomysłem AOC jest wbudowanie w konstrukcjężyroskopu, dzięki któremu po odwróceniu ekranu o 90° można zniego korzystać w orientacji pionowej, bardzo przecież przydatnejprzy edycji dokumentów. Wbudowany zaś filtr niebieskiego światłaułatwi pracę w ciemności, oszczędzając oczy użytkownika.

Przenośny monitor kompatybilny jest z każdym systememobsługującym DisplayPort Alt Mode po USB 3.1 Type-C (a więcWindowsem, macOS-em i Linuksem), a kupić go można w amerykańskimAmazonie, w cenie190 dolarów. Niestety w Polsce jeszcze się nie pojawił.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)