AOC prezentuje mobilny monitor do laptopa, podłączysz go jednym kabelkiem USB

AOC prezentuje mobilny monitor do laptopa, podłączysz go jednym kabelkiem USB

27.10.2017 14:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rzadko kiedy monitory w naszych czasach mogą wzbudzić jakieświększe zainteresowanie poza światami zawodowych grafików igraczy– ale I1601FWUX firmy AOC jest tu chlubnym wyjątkiem.16-calowy, przenośny panel IPS FullHD potrzebuje bowiem tylkojednego kabelka, i do zasilania i do przesyłania danych. Tooczywiście zasługa standardu USB Type-C.

Drugi monitor niezwykle zwiększa komfort pracy z komputerem,jednak dla wszystkich tych, którzy pracowali przede wszystkim wpodróży, z laptopem, był to raczej luksus nieosiągalny. AOCI1601FWUX jest pomysłowym wyjściem naprzeciw ich potrzebom. Bardzocienki, 16-calowy wyświetlacz Full HD ze składaną podpórką,która po złożeniu stanowi osłonę matrycy, waży ledwie 820gramów i mierzy 376,2 × 235,2 × 8,5 mm.

Do laptopa podłączymy ten wyświetlacz jednym kabelkiem USBType-C, przekazującym sygnał cyfrowy DisplayPort wraz z zasilaniem– monitor pobierać ma około 8W. Jakość wyświetlacza nieoszałamia, to nie jest rozwiązanie do zaawansowanych pracgraficznych czy grania. Czas reakcji matrycy 5 ms, współczynnikkontrastu 700:1, jasność 220 cd/m2, kąty widzenia w pionie ipoziomie 160°, 16-bitowa głębia koloru (262 tys. barw). Niemniejjednak do zastosowań czysto biurowych – rozwiązanie znakomite.

Obraz

Innowacyjnym pomysłem AOC jest wbudowanie w konstrukcjężyroskopu, dzięki któremu po odwróceniu ekranu o 90° można zniego korzystać w orientacji pionowej, bardzo przecież przydatnejprzy edycji dokumentów. Wbudowany zaś filtr niebieskiego światłaułatwi pracę w ciemności, oszczędzając oczy użytkownika.

Przenośny monitor kompatybilny jest z każdym systememobsługującym DisplayPort Alt Mode po USB 3.1 Type-C (a więcWindowsem, macOS-em i Linuksem), a kupić go można w amerykańskimAmazonie, w cenie190 dolarów. Niestety w Polsce jeszcze się nie pojawił.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)