Aplikacja desktopowa SkyDrive i mnóstwo zmian

Aplikacja desktopowa SkyDrive i mnóstwo zmian

23.04.2012 20:15, aktualizacja: 24.04.2012 13:43

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Microsoft udostępnił aplikację SkyDrive dla Windows i wprowadził całą gamę zmian w usłudze.

Aplikacja desktopowa to najprostszy sposób uzyskania dostępu do danych przechowywanych na SkyDrive. Podczas instalacji na komputerze tworzony jest specjalny folder. Wszystkie pliki umieszczone w tym folderze są automatycznie synchronizowane między komputerami (PC lub Mac) i witryną SkyDrive, dzięki czemu można uzyskać dostęp do najnowszych plików z dowolnego miejsca i to bez dostępu do Internetu. W przypadku dodania, zmodyfikowania lub usunięcia plików w jednej lokalizacji te zmiany zostaną uwzględnione we wszystkich lokalizacjach. Pozwala to także łatwo utrzymywać lokalną kopię zapasową danych przechowywanych na SkyDrive.

Możliwości oferowane przez aplikację to między innymi uzyskiwanie dostępu do zdjęć, dokumentów i innych ważnych plików w usłudze SkyDrive bezpośrednio z poziomu Eksploratora Windows (lub Total Commandera, jak kto woli), szybkie dodawanie nowych plików do usługi SkyDrive przez przeciąganie ich do folderu SkyDrive, łatwe organizowanie plików i folderów w usłudze SkyDrive, tak jak w zwykłym folderze oraz - co wyjątkowo ciekawe - możliwość połączenia się z komputerem za pomocą webowej wersji SkyDrive w celu uzyskania dostępu do plików lokalnych, których nie ma na SkyDrive.

Microsoft udostępnił także nowe wersje aplikacji SkyDrive dla Windows Phone, iPhonów, iPadów i Maków. Pojawiła się również witryna z listą aplikacji firm trzecich wykorzystujących SkyDrive, np. aplikacje klienckie dla Androida (oficjalnej autorstwa Microsoftu jeszcze nie ma, chociaż ma się pojawić).

Steven Sifonsky na blogu Building Windows 8 obszernie opisuje szczegółowe informacje o zmianach, które przy tej okazji zostały wprowadzone do usługi. Największą jest ograniczenie bezpłatnej przestrzeni do 7 GB, przy czym dotyczy to wyłącznie przyszłych użytkowników usługi, obecni mogą kliknąć w powiadomienie pozwalające zachować im na bezpłatnych zasadach dotychczasową powierzchnię 25 GB. Warto podkreślić, że choć w moim przypadku nie było takiej konieczności, według bloga wymaga to dokonania ręcznej aktualizacji. Dodatkową przestrzeń można kupić w cenach, które wydają się dość atrakcyjne - 34 PLN (tak, ceny w złotówkach) za dodatkowe 20 GB rocznie, 85 PLN za 50 GB i 169 PLN za 100 GB.

Powyższe zmiany, dostępność aplikacji desktopowych i obszerny katalog oficjalnych i nieoficjalnych aplikacji mobilnych sprawia, że SkyDrive jest obecnie bez wątpienia jedną z najlepszych, o ile nie najlepszą usługą przechowywania danych w chmurze. Oferuje więcej miejsca niż rozwiązania konkurencyjne, ceny dodatkowej powierzchni nie są wygórowane, a dodatkowo użytkownicy otrzymują bezpłatny dostęp do Office Web Apps pozwalających edytować dokumenty Worda, Excela, PowerPointa i OneNote za pomocą przeglądarki. Czekamy teraz na to, co pokaże Google ze swoją wersją tego typu usługi, która powinna pojawić się lada moment.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (233)