Aplikacja Getin Banku znika z Windows Phone. Czas kupić telefon z Androidem lub iPhone'a

Aplikacja Getin Banku znika z Windows Phone. Czas kupić telefon z Androidem lub iPhone'a

Aplikacja Getin Mobile i Noble Mobile zostają dziś wyłączone na Windows Phone, fot. Getty Images
Aplikacja Getin Mobile i Noble Mobile zostają dziś wyłączone na Windows Phone, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
25.02.2020 14:10

Aplikacje Getin Mobile i Noble Mobile są od dzisiaj niedostępne dla użytkowników Windows Phone. Bank zakończył wsparcie aplikacji i aby dalej czerpać korzyść z mobilnej bankowości w smartfonie, pozostaje kupić urządzenie z Androidem lub iPhone'a. Dalsze utrzymywanie aplikacji na Windows Phone było najpewniej po prostu mało korzystne.

Decyzja Banku o zaprzestaniu wsparcia aplikacji na Windows Phone nie powinna być zaskoczeniem. Z systemu od dawna korzysta ułamek właścicieli smartfonów, przez co dalsze rozwijanie takiej aplikacji nie jest opłacalne. Warto zaznaczyć, że aplikacje Getin Mobile i Noble Mobile zniknęły ze sklepu Windows Market jeszcze w połowie 2019 roku, przez co nie mogli ich już instalować nowi użytkownicy.

Windows Phone i coraz mniej aplikacji

Koniec aplikacji Getin Banku na Windows Phone nie jest pierwszą tego typu zmianą w ofercie w ostatnim czasie. Niedawno informowaliśmy o podobnej sytuacji dotyczącej użytkowników WhatsAppa.

Analizując ewentualne kłopoty użytkowników, warto mieć na uwadze, że rynkowy udział smartfonów z Windows Phone jest znikomy, a dopiero z tej grupy trzeba wybrać osoby korzystające z mobilnej bankowości Getin oraz Noble Banku. W praktyce możliwe więc, że zakończenie wsparcia aplikacji w przypadku Windows Phone dotknie tak naprawdę garstki klientów.

Osoby, których dotyczy ten problem nie mają jednak dużego wyboru. Jedynym rozwiązaniem pozostaje zakup nowego smartfonu. "Przepraszamy za niedogodności oraz zachęcamy do korzystania z usługi Bankowości Elektronicznej z poziomu przeglądarki internetowej oraz aplikacji Getin Mobile i Noble Mobile dostępnych na systemy Android i iOS." – piszą bankowcy w krótkim oświadczeniu.

Aplikację Getin Mobile oraz Noble Mobile można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)