Aplikacja InPost prosi o 6-cyfrowy kod? Musisz go pobrać i wpisać

Aplikacja InPost prosi o 6-cyfrowy kod? Musisz go pobrać i wpisać
31.08.2021 11:11
Aplikacja InPost Mobile
Aplikacja InPost Mobile
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek

Użytkownicy InPost Mobile mogą zostać w wybranym momencie poproszeni o pobranie nowego kodu weryfikacyjnego. InPost ostrzega, że jeśli numer telefonu nie zostanie w ten sposób raz jeszcze zweryfikowany, użytkownik zostanie wylogowany z aplikacji.

Aplikacja InPost Mobile jest dużym ułatwieniem dla osób regularnie korzystających z Paczkomatów czy usług kurierskich. Pozwala śledzić statusy przesyłek i otwierać zdalnie Paczkomaty, bez podchodzenia do ekranu maszyny. Użytkownika w aplikacji identyfikuje numer telefonu, którego uwierzytelnienie jest konieczne przy pierwszym uruchomieniu - podobnie, jak choćby w WhatsAppie.

Okazuje się jednak, że aplikacja może poprosić użytkownika o ponowne zweryfikowanie konta. W tym celu konieczne jest pobranie kodu, który dotrze do użytkownika SMS-em, a następnie wpisanie go do InPost Mobile. Aplikacja jest też w stanie sama odczytać 6-cyfrowy kod i przepisać do właściwego okienka, choć do tego trzeba wcześniej wyrazić zgodę na dostęp do wiadomości.

Ponowna weryfikacja numeru telefonu w aplikacji InPost Mobile
Ponowna weryfikacja numeru telefonu w aplikacji InPost Mobile
Ponowna weryfikacja numeru telefonu w aplikacji InPost Mobile

Co najważniejsze, użytkownik nie musi przeprowadzać weryfikacji konta od razu, gdy poprosi go o to aplikacja. InPost daje na to 20 dni, a do formularza można wrócić z poziomu ustawień. Generalnie jednak procesu nie da się ominąć.

Jeśli korzystający z aplikacji zignoruje konieczność ponownej weryfikacji numeru telefonu, finalnie zostanie automatycznie wylogowany z InPost Mobile, a co za tym idzie - straci dostęp do wszystkich funkcji do czasu ponownego logowania (rozpoczynającego się od analogicznego procesu uwierzytelniania numeru).

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)