Aplikacja Kontakty Google otrzymała nowy wygląd. To koniec kolorowych pasków

Aplikacja Kontakty Google otrzymała nowy wygląd. To koniec kolorowych pasków

Aplikacja Kontakty Google otrzymała nowy wygląd. To koniec kolorowych pasków
09.08.2018 12:55

Google wprowadza nowy język wzornictwa do kolejnych aplikacji. Jednym z charakterystycznych elementów jest przeważający kolor biały. Nowa aktualizacja trafiła do aplikacji Kontakty.

Material Theme, określany również Material Design 2, jest bezpośrednim następcą Material Design. Google porzuca wyraziste kolory, stawiając na biały, przykładowo z Gmaila zniknie czerwony pasek na górze. Zmiany są spore i nie dotyczą wyłącznie estetyki, ale przede wszystkim ergonomii interfejsów i szeroko pojętego User Experience. Zredukowane zostanie znacznie charakterystycznego pływającego przycisku w prawym dolnym rogu. Na znaczeniu zyskają natomiast gesty, podobnie jak ma to miejsce w iOS.

Nowy język wprowadzany jest stopniowo. Trafił do aplikacji Wiadomości Google czy Google Lens, wciąż jednak masa usług i aplikacji korzysta z wytycznych pierwszego Material Design. Do grona aplikacji z Material Theme dołączyła właśnie aplikacja Kontakty, która została zaktualizowana do wersji 3.0.

źródło: androidcentral.com
źródło: androidcentral.com

Zgodnie z nowymi wytycznymi, w aplikacji dominuje biały kolor. Zniknął niebieski pasek na górze, kolory stały się mniej wyraziste, a wybrane ikonki są teraz szare. Pod względem obsługi, nie wprowadzone zostały zauważalne zmiany. Google skupiło się przede wszystkim na zmianach w wyglądzie aplikacji.

Nowa wersja trafia już do pierwszych użytkowników. Jednak na Xiaomi Mi A2 i Huaweiu P20, smartfonach działających pod kontrolą Androida 8.1 Oreo, aktualizacja nie jest jeszcze dostępna.

Aplikację Kontakty znajdziecie w naszym katalogu. Dostępna jest tylko na urządzenia z Androidem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)