Aplikacja Microsoft News dotarła na Windowsa. Porzucisz dla niej czytnik RSS?

Aplikacja Microsoft News dotarła na Windowsa. Porzucisz dla niej czytnik RSS?

Aplikacja Microsoft News dotarła na Windowsa. Porzucisz dla niej czytnik RSS?
26.06.2018 15:14

Po premierze nowej aplikacji Microsoft News dla Androida i iOS-a przyszła pora na zmianę na Windowsie. Insiderzy mogą korzystać z nowej odsłony aplikacji Wiadomości na swoich komputerach i smartfonach z Windows Mobile.

W wielu wersjach językowych aplikacja zmieniła nazwę z MSN News na Microsoft News, w polskiej wersji nazywa się po prostu „Wiadomości” (w sklepie wciąż nazywa się „MSN Wiadomości”). Interfejs zyskał przezroczyste elementy, zgodne z motywem Acrylic, przy uruchamianiu zauważymy też zmieniony ekran powitalny. Oczywiście można skorzystać z trybu dziennego, nocnego albo dopasować wygląd aplikacji do reszty systemu. Najważniejsze jest jednak to, że aplikacja dostarcza te same wiadomości na Windowsie, jak na Androidzie i iOS-ie. Po zalogowaniu na swoje konto możemy korzystać z tych samych źródeł, zebranych w kategorie, z których możemy wybrać kilka ulubionych. W aplikacji desktopowej znalazł się też skrót pozwalający pobrać jej odpowiednik na urządzenia mobilne.

350248357517879233

Wiadomości Microsoftu nie są czytnikiem RSS, to raczej agregat najważniejszych wiadomości z dobrej jakości źródeł. Na amerykańskim rynku Microsoft współpracuje z największymi wydawcami, by dostarczyć wiadomości użytkownikom, a poza nim ma jeszcze ponad 3 tysiące partnerów na rynkach lokalnych. W aplikacji możemy też znaleźć interesujące materiały filmowe, dostarczone przez wybrane agencje informacyjne. Podobnie jak w przypadku Google News, celem jest eksponowanie wiadomości na podobne tematy z różnych punktów widzenia.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Interfejs aplikacji został przygotowany tak, byśmy mogli przechodzić między artykułami jakbyśmy przewracali strony gazety. Na desktopie wymaga to kliknięcia w lewo lub w prawo, ale na ekranie dotykowym sprawdza się wyśmienicie. Warto też zauważyć, że aplikacja stara się podkreślać najważniejsze elementy artykułu. Robi to trafnie, ale ma problem z formatowaniem. Trudno nie mieć wrażenia, że aplikacja dla Windowsa pozostała nieco w tyle za odpowiednikami na inne platformy.

Aplikacja Wiadomości, oznaczona numerem 4.25.11762.0, jest dostępna dla Insiderów zapisanych do ścieżki Fast Ring. Do szerszego grona odbiorców trafi w najbliższych miesiącach.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)