Aplikacja Microsoft News dotarła na Windowsa. Porzucisz dla niej czytnik RSS?

Aplikacja Microsoft News dotarła na Windowsa. Porzucisz dla niej czytnik RSS?26.06.2018 15:14
Aplikacja Microsoft News dotarła na Windowsa. Porzucisz dla niej czytnik RSS?

Po premierze nowej aplikacji Microsoft News dla Androida i iOS-a przyszła pora na zmianę na Windowsie. Insiderzy mogą korzystać z nowej odsłony aplikacji Wiadomości na swoich komputerach i smartfonach z Windows Mobile.

W wielu wersjach językowych aplikacja zmieniła nazwę z MSN News na Microsoft News, w polskiej wersji nazywa się po prostu „Wiadomości” (w sklepie wciąż nazywa się „MSN Wiadomości”). Interfejs zyskał przezroczyste elementy, zgodne z motywem Acrylic, przy uruchamianiu zauważymy też zmieniony ekran powitalny. Oczywiście można skorzystać z trybu dziennego, nocnego albo dopasować wygląd aplikacji do reszty systemu. Najważniejsze jest jednak to, że aplikacja dostarcza te same wiadomości na Windowsie, jak na Androidzie i iOS-ie. Po zalogowaniu na swoje konto możemy korzystać z tych samych źródeł, zebranych w kategorie, z których możemy wybrać kilka ulubionych. W aplikacji desktopowej znalazł się też skrót pozwalający pobrać jej odpowiednik na urządzenia mobilne.

350248357517879233

Wiadomości Microsoftu nie są czytnikiem RSS, to raczej agregat najważniejszych wiadomości z dobrej jakości źródeł. Na amerykańskim rynku Microsoft współpracuje z największymi wydawcami, by dostarczyć wiadomości użytkownikom, a poza nim ma jeszcze ponad 3 tysiące partnerów na rynkach lokalnych. W aplikacji możemy też znaleźć interesujące materiały filmowe, dostarczone przez wybrane agencje informacyjne. Podobnie jak w przypadku Google News, celem jest eksponowanie wiadomości na podobne tematy z różnych punktów widzenia.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Interfejs aplikacji został przygotowany tak, byśmy mogli przechodzić między artykułami jakbyśmy przewracali strony gazety. Na desktopie wymaga to kliknięcia w lewo lub w prawo, ale na ekranie dotykowym sprawdza się wyśmienicie. Warto też zauważyć, że aplikacja stara się podkreślać najważniejsze elementy artykułu. Robi to trafnie, ale ma problem z formatowaniem. Trudno nie mieć wrażenia, że aplikacja dla Windowsa pozostała nieco w tyle za odpowiednikami na inne platformy.

Aplikacja Wiadomości, oznaczona numerem 4.25.11762.0, jest dostępna dla Insiderów zapisanych do ścieżki Fast Ring. Do szerszego grona odbiorców trafi w najbliższych miesiącach.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)