Aplikacja WifiNanScan pozwoli na wykrycie pobliskich urządzeń

Aplikacja WifiNanScan pozwoli na wykrycie pobliskich urządzeń22.03.2021 13:12
Aplikacja WifiNanScan pozwoli na wykrycie pobliskich urządzeń

Google wypuściło do swojego sklepu Google Play eksperymentalną aplikację do mierzenia dystansu pomiędzy dwoma urządzeniami. WifiNanScan ma pozwolić twórcom aplikacji na testowanie możliwości technologii Wi-Fi Aware.

Wi-Fi Aware pozwala rozmaitym urządzeniom na wykrywanie się wzajemnie, a następnie łączenie bezpośrednio ze sobą bez żadnego innego rodzaju łączności między nimi. Technologia ta, znana także jako Neighbor Awareness Networking (NAN), działa poprzez tworzenie klastrów z sąsiednimi urządzeniami lub tworzenie nowego klastra, jeśli urządzenie jest pierwsze w obszarze. W ten sposób są one w stanie wymienić ze sobą dane bez konieczności pozostawania w tej samej sieci Wi-Fi.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jak donosi 9to5Google, działanie aplikacji WifiNanScan zostało zademonstrowane przez firmę jeszcze w zeszłym tygodniu. Google twierdzi, że pomiar odbywa się z dokładnością do około 1 metra przy sprzętach oddalonych od siebie do 15 metrów. Zgodnie z opisem aplikacji w Google Play, deweloperzy, producenci OEM i wszyscy chętni mogą używać jej do walidacji pomiarów odległości bądź zasięgu, budowania aplikacji umożliwiających rozwój komunikacji równorzędnej i przesyłania danych, znajdowania telefonu i aplikacji kontekstowych opartych na interfejsie WiFi Aware / NAN API.

WifiNanScan jest uzupełnieniem wcześniejszego projektu firmy – aplikacji WifiRttScan, którą Google wypuściło prawie dwa lata temu. Program ten służył do mierzenia dystansu do punktów dostępowych Wi-Fi, co miało stanowić alternatywę dla mało dokładnego w pomieszczeniach systemu GPS.

Aplikację WifiNanScan znajdziecie w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)