Aplikacje do drukowania – warto je znać

Aplikacje do drukowania – warto je znać

Proces drukowania z bliska
Proces drukowania z bliska
Źródło zdjęć: © Pixabay | Humusak
Marcin Hołowacz
28.10.2022 15:58

Drukowanie jest niezwykle przydatne w najróżniejszych sytuacjach. Niezależnie od tego czy jesteśmy studentem, czy po prostu potrzebujemy kilku dokumentów w papierowej formie, zawsze będziemy zainteresowani sprawnym i wygodnym procesem drukowania. Pomogą w tym odpowiednie aplikacje.

Epson iPrint

Epson iPrint służy do obsługi skanerów, drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych firmy Epson przez WiFi. Dzięki temu programowi można w łatwy sposób drukować dokumenty lub np. zdjęcia z pamięci, a nawet chmury. Ponadto można jeszcze skanować dokumenty.

Epson iPrint
Epson iPrint© dobreprogramy

Warto wspomnieć, że po uruchomieniu Epson iPrint trzeba wyszukać urządzenie Epsona, które znajduje się w tej samej sieci WiFi co nasz smartfon. Dopiero po zakończeniu tej czynności będziemy mogli spokojnie zabrać się za drukowanie dokumentów, a także skanowanie i kopiowanie. Oczywiście do naszej dyspozycji oddane zostaną również takie ustawienia, jak chociażby rozdzielczość skanowania czy rodzaj papieru. Co ciekawe, Epson iPrint umożliwia sprawdzanie poziomu materiałów eksploatacyjnych.

Zeccer

Zeccer jest aplikacją będącą elementem usługi o identycznej nazwie. Wszystko sprowadza się do tego, że twórcy chcieli ułatwić proces drukowania materiałów na wykłady, egzaminy i kolokwia. Chodzi oczywiście o wsparcie studentów, a wszystko to za darmo, lecz trzeba założyć konto na Zeccer.pl.

Zeccer
Zeccer© dobreprogramy

Jeżeli mamy już wspomniane konto oraz zainstalowaną aplikację, to będziemy mogli przesyłać pliki przeznaczone do druku. Później będziemy mogli odnaleźć jedną z zeccerowych drukarek i zabrać się za uruchamianie procesu drukowania dokumentów, które zdecydowaliśmy się przesłać przez chmurę. Oczywiście istnieje możliwość sprawdzenia gdzie są najbliższe drukarki Zeccera, a wszystko to przy pomocy mapy. Sam wydruk będzie darmowy, lecz trzeba się liczyć z tym, że na naszych dokumentach będą logotypy reklamodawców firmy. Da się tego uniknąć płacąc za pakiet premium.

PageScope Mobile

PageScope Mobile umożliwia sprawne korzystanie z urządzeń Konica, a mówiąc konkretniej chodzi o drukarki, skanery i kserokopiarki. Program jest zdolny do bardzo szybkiego zidentyfikowania drukarki w sieci lokalnej. Jeżeli natomiast sytuacja będzie taka, że będziemy chcieli korzystać z kilku takich sprzętów, wtedy oczywiście możliwe będzie przełączanie się pomiędzy nimi.

PageScope Mobile
PageScope Mobile© dobreprogramy

Reasumując, aplikacja sprawi, że z ogromną łatwością osiągniemy cel w postaci wydrukowania każdego dokument, który jest w pamięci smartfona. Problemów nie będzie również ze skanowaniem ważnych dokumentów prosto do telefonu. Gdyby akurat nam na tym zależało, aplikacja pozwoli też na drukowanie stron internetowych, a także na drukowanie zdjęć natychmiast po ich zrobieniu.

Marcin Hołowacz, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)