Aplikacje do wycinania tła – zobacz, co wybrać

Aplikacje do wycinania tła – zobacz, co wybrać

Aplikacje do wycinania tła
Aplikacje do wycinania tła
Źródło zdjęć: © Pexels | Akwice
Marcin Hołowacz
28.10.2022 11:59

Aplikacje do wycinania tła z reguły pozwalają na znacznie więcej i mają różnego rodzaju narzędzia do całego spektrum obróbki graficznej. Interesujące nas wycinanie tła jest w większości popularnych programów, które umożliwiają edycję zdjęć na różnych poziomach.

PicsArt

PicsArt pozwala na wycinanie tła na dowolnym zdjęciu, więc jak najbardziej zaspokoi zapotrzebowanie na dobrą aplikację do tego typu zastosowań. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to całkiem rozbudowany program do edycji zdjęć i pozwoli na znacznie więcej.

PicsArt
PicsArt© dobreprogramy

PicsArt daje okazję do tworzenia kolaży, rysowania, dodawania ciekawych efektów, a jakby tego było mało, aplikacja pozwala oglądać artystyczne dzieła innych użytkowników. Sprawia to, że społeczność wokół PicsArt wydaje się być jedną z silniejszych. Ponadto zdarzają się również konkursy, do których można się zapisywać. W przypadku tego oprogramowania wycięcie tła ze zdjęcia to dopiero początek.

LightX

LightX to kolejna aplikacja, która zaspokoi potrzeby związane z wycinaniem tła i wstawianiem w jego miejsce czegoś zupełnie innego. Oczywiście nie jest to jedyną funkcją tego całkiem zaawansowanego programu, za pomocą którego można osiągnąć znacznie więcej.

LightX
LightX© dobreprogramy

LightX sprawdzi się m.in. w regulowaniu koloru, jasności, ekspozycji, kontrastu, nasycenia, świateł. Ponadto zainteresowane tym osoby będą mogły z powodzeniem nakładać różnego rodzaju efekty, jak na przykład rozmycie obiektywu. Możliwe jest także ulepszanie swoich selfie, a pomaga w tym chociażby usuwanie niedoskonałości z twarzy, wybielanie zębów, rozmazywanie tła, zmiana koloru włosów, a nawet wpływanie na kształt sylwetki. Dostępne są również podstawowe filtry, jak czerń i biel.

Adobe Photoshop Express

Adobe Photoshop Express również pozwala na sprawne wycinanie tła ze zdjęć. Dodatkowo jest tu wiele klasycznych narzędzi, które są bardzo przydatne. Możliwe jest m.in. dodawanie ramki, przycinanie i obracanie obrazu, czy np. korzystanie z szerokiej gamy efektów mieszania, jak akwarele, przebijające światło, krople deszczu.

Adobe Photoshop Express
Adobe Photoshop Express© dobreprogramy

Adobe Photoshop Express pozwala także na dodawanie tekstu z możliwością zdecydowania o stylu, czcionce, kolorze i wyrównaniu. Nie zabrakło również takich rzeczy, jak chociażby korekta czerwonych oczu. Podsumowując, jest to przyjemna aplikacja do edycji grafiki, za pomocą której można osiągnąć wiele ciekawych rezultatów, a w tym również wycinać tło ze zdjęć.

Marcin Hołowacz, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)