Aplikacje do wydatków – najlepsze przykłady
27.10.2022 11:59
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Rachunki za prąd są wyższe, a zakupy spożywcze czasem zaskakują paragonami. W takich sytuacjach aplikacje do monitorowania wydatków mogą okazać się kluczem w procesie optymalizowania swojego prywatnego budżetu.
Money Lover – Expense Manager
Money Lover – Expense Manager jest aplikacją służącą za wirtualny portfel pomagający z wydatkami oraz zarządzaniem pieniędzmi. Celem programu jest doprowadzenie do sytuacji, w której użytkownikowi będzie znacznie łatwiej w kwestiach zarządzania swoim kapitałem.
Niezbędne w tym wszystkim jest odpowiednie skonfigurowanie swojego portfela. Pozwoli to na planowanie całego budżetu, a w tym również oszczędności. Możliwe do uwzględnienia są takie wydarzenia, jak np. różnego rodzaju wyjazdy, zakupy i rachunki do zapłacenia. Narzędzia udostępnione w Money Lover oraz łatwa synchronizacja z chmurą, to potencjalny sposób na optymalizację swojego budżetu. Możliwy jest również eksport danych do formatu Excela.
1Money
1Money pozwala na skuteczne śledzenie domowego budżetu. Program daje możliwość monitorowania swojej sytuacji finansowej, zdobycia lepszej świadomości na temat swoich oszczędności, a także potencjalnych długów. Są to rzeczy, z których najczęściej zdajemy sobie sprawę, lecz z 1Money teoretycznie nic nam nie powinno umknąć.
Świadomość dotycząca tego, na co przeznaczamy najwięcej kapitału, ostatecznie może się przyczynić do zlokalizowania najsłabszego ogniwa w naszych finansach. Jeżeli natomiast chodzi o obsługę aplikacji, to nie powinna ona sprawiać większych problemów. Czytelny interfejs umożliwia sprawne dodawanie kolejnych transakcji, a dostępne wykresy dają szybki wgląd do szczegółowego zbioru danych. Warto dodać, że program pozwala na synchronizację pomiędzy różnymi urządzeniami.
Menedżer Wydatków
Menedżer Wydatków zgodnie ze swoją nazwą pozwala nieustannie odnotowywać wszystkie wydatki. Wszystko sprowadza się do tego, że podajemy swoje dochody, a potem odejmujemy od tego nasze codzienne zakupy spożywcze, wydatki na nowe ubrania czy na przykład tankowanie baku paliwa. Dodatkowo program oferuje kategorie, dzięki czemu wraz z upływem czasu będzie nam łatwiej zrozumieć, na jaki rodzaj rzeczy tracimy największe środki.
Teoretycznie każdy wie, na co wydaje pieniądze, ale chwilowe pochylenie się nad tematem i zerknięcie na specjalnie przygotowane wykresy, ostatecznie może dać zupełnie nowe spojrzenie na temat. Przejrzysty interfejs wiele ułatwia, natomiast wbudowany kalkulator przekłada się na błyskawiczne obliczenia i reorganizację ponoszonych przez nas kosztów.
Marcin Hołowacz, dziennikarz dobreprogramy.pl