Aplikacje Microsoftu będą preinstalowane w Cyanogen OS

Aplikacje Microsoftu będą preinstalowane w Cyanogen OS

Aplikacje Microsoftu będą preinstalowane w Cyanogen OS
Redakcja
17.04.2015 09:45

Cyanogen i Microsoft nawiązywały współpracę, w wyniku której na urządzeniach ze zmodyfikowaną wersją Androida zobaczymy więcej aplikacji firmy z Redmond. Pierwsze doniesienia o możliwej współpracy i inwestowaniu w młodą, rozwijająca się firmę pojawiły się w styczniu. Nic z tego nie wyszło, ale najwyraźniej Microsoft postanowił nie czekać, aż sprawą zainteresuje się konkurencja.

Współpraca nawiązana między firmami obejmuje zintegrowanie z systemem Cyanogen OS kilku aplikacji i usług Microsoftu: wyszukiwarki Bing, komunikatora Skype, chmury internetowej OneDrive, notatnika OneNote, klienta pocztowego Outlook, a także pakietu biurowego Office. Niewykluczone, że integracja zostanie nawet zwiększona, bo Microsoft pracuje także nad innymi aplikacjami, czego przykładem jest choćby Next Lock Screen – rozbudowany ekran blokady dla Androida, który daje szybki dostęp do wiadomości, kontaktów, wydarzeń z kalendarza i listy ulubionych aplikacji.

Obraz

W przypadku Cyanogena umowa najprawdopodobniej nie wygląda tak, jak przy wielu firmach sprzedających urządzenia z Androidem. Twórcy modyfikacji nie sprzedają telefonów ani tabletów, zamiast tego nawiązują współpracę z ich producentami, jak w przypadku np. OnePlus. Możliwe więc, że Microsoft będzie płacił za preinstalowanie swoich aplikacji. O możliwej współpracy między firmami mówiło się już pod koniec stycznia, kiedy to korporacja miała wesprzeć Cyanogena kwotą 70 milionów dolarów. Do porozumienia jednak nie doszło, a wsparcie finansowe udało się uzyskać z innych źródeł. Według Kirta McMastera, prezesa Cyanogen Inc., partnerstwo pozwoli użytkownikom na korzystanie z ich ulubionych, bardzo popularnych usług. Ma spowodować, że każdy będzie w stanie sięgnąć po bardzo wygodne narzędzia.

Jak to wszystko się ma do ambitnych planów uczynienia z Cyanogen OS systemu otwartego i wydarcia się spod miłościwie nam panującego Google? Przecież usługi tej firmy również są bardzo popularne, a na dodatek każdy zainteresowany może wybrane aplikacje doinstalować. Oby nie okazało się, że będzie to przejście z deszczu, pod rynnę. Aktualnie Microsoft gra kartami, które powodują, że jest postrzegany jako firma przyjazna. Głównym celem jest jednak to co zawsze: zarabianie pieniędzy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)