Aplikacje sportowe Runtastic: każdy znajdzie coś dla siebie

Aplikacje sportowe Runtastic: każdy znajdzie coś dla siebie

Aplikacje sportowe Runtastic: każdy znajdzie coś dla siebie
Redakcja
14.05.2015 17:32

Wiemy już, że w sklepach dla poszczególnych platform mobilnych nie brakuje uniwersalnych aplikacji przeznaczonych dla osób aktywnych fizycznie. A co zrobić, gdy chcemy, aby smartfon pomagał nam w wykonywaniu ćwiczeń i zliczał je bezpośrednio? W takim przypadku możemy sięgnąć po programy tworzone przez firmę Runtastic, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Tym razem mamy dla Was aż cztery aplikacje. Ich producent postanowił, że zamiast tworzyć jeden program do wszystkiego, lepiej zaoferować użytkownikom osobne aplikacje przeznaczone tylko dla jednego, konkretnego ćwiczenia. W efekcie możemy korzystać z Runtastic Sit-Ups do treningu mięśni brzucha poprzez brzuszki, Runtastic Push-Ups do wykonywania pompek i Runtastic Pull-Ups, gdy się podciągamy. Znalazło się także coś dla osób, które chcą zadbać o wysportowane, jędrne pośladki – tutaj dobrym wyborem będzie Runtastic Butt Trainer. Wszystkie z nich pozwalają na monitorowanie aktywności, wszystkie synchronizują swoje dane, o ile zdecydujemy się na skorzystanie z takiej opcji.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Programy można przyrównać do osobistego asystenta, który w tej konkretnej wersji służy do wykonywania pojedynczego ćwiczenia. Główny ekran każdego z nich wyświetla dane dotyczące aktualnego treningu i naszego osobistego rekordu. Aplikacje umożliwiają zapisywanie całej sesji treningowej, a także pomaganie w ćwiczeniach – w takim przypadku musimy umieścić telefon w odpowiednim miejscu, aby jego czujniki mogły zarejestrować wykonywane przez nas ruchy np. w przypadku pompek umieszczamy go na podłodze przed twarzą, przy brzuszkach chwytamy w ręce.

W jednej z dostępnych zakładek znajdziemy statystyki dotyczące wszystkich przeprowadzanych treningów: liczbę wykonanych powtórzeń, czas trwania, spalone kalorie, a także średnią liczbę powtórzeń na dzień. Runastic do ćwiczeń zachęca także odznakami – w miarę postępów odblokowujemy kolejne osiągnięcia, które trafiają do naszego profilu. Ten może zawierać zdjęcie użytkownika, wagę, a także wzrost. Program obsługuje także przypomnienia i rozszerzone plany treningowe, ale to wymaga wykupienia płatnej wersji. Aplikacja do treningu pośladków zawiera ponadto filmy instruktażowe, bo tam mamy do czynienia z wieloma ćwiczeniami rozbitymi na plany treningowe. Te możemy zresztą tworzyć samodzielnie, ustalając, jak wiele powtórzeń chcemy wykonywać.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Runtastic umożliwia wykorzystanie internetowego konta w chmurze producenta, dzięki któremu wszystkie dane mogą być synchronizowane między wieloma urządzeniami, a dostęp do nich uzyskamy także z poziomu strony internetowej. Po założeniu konta możliwe jest porównywanie swoich wyników z tymi osiąganymi przez innych użytkowników, także udostępnianie rezultatów ćwiczeń na Google+, Facebooku i Twiterze. Jeżeli użytkownik nie potrzebuje takich funkcji, nie musi z nich korzystać.

Wszystkie te aplikacje znajdziecie już w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu w wersjach dla Androida, iOS, a także Windows Phone. Zapraszamy więc do ich pobierania i przetestowania we własnym zakresie. Dostęp do podstawowych opcji nie wymaga żadnych opłat i choć programy są dostępne w angielskiej wersji językowej, nie powinno to stanowić problemu. Zainteresowanym zdradzimy, że Runtastic udostępnia jeszcze więcej programów, choćby taki przeznaczony do rozbudowanego treningu mięśni brzucha.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)