Apple będzie walczyć z wysokimi cenami. Nie, to nie jest żart

Apple będzie walczyć z wysokimi cenami. Nie, to nie jest żart

Apple będzie walczyć z wysokimi cenami. Nie, to nie jest żart
Karolina Kowasz
21.02.2021 12:22, aktualizacja: 22.02.2021 12:15

Apple znane jest ze swoich dosyć surowych reguł dotyczących aplikacji w App Store. W zeszłym miesiącu zdecydował się na usunięcie popularnej aplikacji, Amphetamine, ze względu na jej kontrowersyjną nazwę. Obecnie zaś firma postanowiła przyjrzeć się wszystkim aplikacjom z, ich zdaniem, "irracjonalnie wysokimi cenami".

Powyższe doniesienia mają swoje źródło na forach dla programistów. W ostatnich miesiącach na forach pojawiło się wiele postów, w których programiści twierdzili, że ich aplikacje zostały usunięte z App Store z powodu zbyt wysokich cen. Według informacji jednego z twórców, jego aplikacja oferowała subskrypcje w cenach od 39,99 dolarów miesięcznie do 99,99 dolarów rocznie, przez co został skarcony przez Apple.

Serwis 9to5Mac uzyskał dostęp do wiadomości e-mail z powodami odrzucenia aplikacji udostępnionej przez jednego z programistów. Apple poinformowało go, że jego aplikacja nie zostanie zatwierdzona, ponieważ ceny ofert zawartych w aplikacji nie odzwierciedlają wartości funkcji i treści oferowanych użytkownikowi. Poniżej zamieszczamy przetłumaczoną treść maila:

Klienci oczekują, że App Store będzie bezpiecznym i zaufanym miejscem zakupów towarów cyfrowych. Aplikacje nigdy nie powinny zawieść tego zaufania, próbując w jakikolwiek sposób naciągać lub oszukiwać użytkowników.

Niestety cena aplikacji lub produktów do zakupu w aplikacji nie odzwierciedlają wartości funkcji i treści oferowanych użytkownikowi. Pobieranie nieracjonalnie wysokich cen za treści lub usługi o ograniczonej wartości jest naciąganiem klientów i jest niezgodne z polityką App Store.

(...)Aby rozwiązać ten problem, zalecamy wykonanie następujących czynności:

- Popraw swoją aplikację lub oferty zakupów w aplikacji, aby zapewnić użytkownikowi ich większą wartość w momencie zakupu - Wybierz cenę aplikacji lub ofert w aplikacji dokładnie odzwierciedlających wartość dostarczaną użytkownikowi - Gdy wprowadzisz odpowiednie zmiany, ponownie prześlij aplikację do zatwierdzenia.

Kolejne przesłanie tej aplikacji może wymagać dłuższego czasu sprawdzania i nie będzie kwalifikować się do przyspieszonej weryfikacji, dopóki problem nie zostanie rozwiązany.

Zasady umieszczania aplikacji w App Store obowiązują od dawna, więc nie jest jasne, od kiedy Apple egzekwuje je bardziej rygorystycznie. Istnieją podejrzewania, że niedawne problemy z oszustwami ujawnianymi w App Store doprowadziły do zmian zasad recenzowania aplikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)