Apple: dwa głośniki HomePod powinny wystarczyć każdemu

Apple: dwa głośniki HomePod powinny wystarczyć każdemu29.01.2018 15:41
Apple: dwa głośniki HomePod powinny wystarczyć każdemu

Można już zamawiać inteligentny głośnik Apple. Z kolei wysyłka do klientów ruszy 9 lutego. Czy warto jednak sięgnąć po ten produkt? Z oficjalnej strony dowiemy się, że oczywiście tak. HomePod jest tak wspaniały, że Apple zaleca kupno aż dwóch egzemplarzy.

Apple spóźniło się z premierą inteligentnego głośnika – Amazon czy Google już od dawna sprzedają własne urządzenia. Duże możliwości i wysoka jakość HomePod podkreślana jest nie tylko przez Apple, ale także przez pierwszych testerów. Głośnik ma bowiem zapewniać świetną jakość dźwięku oraz oczywiście dopracowaną integrację z asystentką Siri.

350209523111454657

HomePod zapowiada się na bardzo dobry produkt, ale jego cena do niskich nie należy. Apple wyceniło go na 349 dolarów, czyli sporo więcej niż Google Home – 129 dolarów czy Amazon Echo 2 gen. – 100 dolarów. Owszem, głośnik Apple bliższy jest Google Home Max za 399 dolarów, ale może się okazać, że będziemy potrzebowali… dwóch sztuk HomePod.

Na oficjalniej stronie Apple umieszczona jest informacja, że w celu osiągnięcia najlepszej jakości dźwięku, warto kupić dwa egzemplarze głośnika. Mają one zapewnić dźwięk lepszy niż tradycyjna para głośników stereo. Dodatkowo, jak już przyzwyczaiły nas produkty z Cupertino, konfiguracja będzie banalnie prosta – wystarczy postawić drugi głośnik w tym samym pokoju, a zostanie on wykryty i skonfigurowany automatycznie.

350209523111651265

Czy jednak wydanie łącznie prawie 700 dolarów stworzy naprawdę świetny sprzęt do słuchania muzyki? Jeśli nie będziemy korzystać z Siri, to może lepiej poszukać dobrej jakości tradycyjnych głośników, a z pewnością za 700 dolarów takie znajdziemy. Można też poszukać tańszej alternatywy, jak chociażby Ultimate Ears BOOM 2. Niektórzy docenią w nich nie tylko niższą cenę, ale także brak konieczności rozmawiania z nimi – nie posiadają wbudowanych mikrofonów i asystentki głosowej. Ponadto, podobnie jak Apple HomePod, głośniki Ultimate Ears także można łatwo łączyć w pary.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)