Apple goni konkurencję: iPhone'y mają dostać szybkie ładowanie z prawdziwego zdarzenia

Apple goni konkurencję: iPhone'y mają dostać szybkie ładowanie z prawdziwego zdarzenia

iPhone X z depositphotos
iPhone X z depositphotos
Oskar Ziomek
15.06.2018 16:05, aktualizacja: 15.06.2018 16:38

Choć dla wielu osób i producentów smartfony Apple są wzorem do naśladowania, to akurat w kwestii implementacji nowych technologii ładowania, jak dotąd z pewnością nie można tego powiedzieć. Konkurencja z Androidem szybciej otrzymała bezprzewodowe ładowanie, nie mówiąc już o różnych standardach szybkiego, które wciąż kuleje w smartfonach firmy z nadgryzionym jabłkiem w logo.

Teoretycznie szybkie ładowanie jest już dostępne w najnowszych obecnie iPhone'ach X oraz z serii 8, jednak w rzeczywistości od początku pojawiają się w tym temacie różne komentarze, a ładowanie do pełna w około 2 godziny trudno uznać za szybkie w sytuacji, gdy konkurencja z Androidem potrzebuje na to czasem o połowę mniej czasu.

Wraz z nowymi iPhone'ami wszystko jednak może się zmienić. Jak donosi Apple Insider, firma ma mieć w planach podwyższenie obecnych parametrów ładowania sięgających 5 V i 2 A, co przekłada się na dostarczanie maksymalnie 10 W mocy. Mówi się o ładowaniu przy 5 V i 3 A (15 W) oraz 9 V i 2 A (18 W).

Szybkie ładowanie OnePlusa 3T na tle konkurencji z Androidem. Źródło: OnePlus.
Szybkie ładowanie OnePlusa 3T na tle konkurencji z Androidem. Źródło: OnePlus.

Z tego miejsca warto wspomnieć, że popularna wśród smartfonów z Androidem technologia Quick Charge dostępna w urządzeniach z procesorami Qualcomma (najczęściej spotykana w wersji trzeciej oraz drugiej) pozwala na ładowanie właśnie z maksymalną mocą 18 W. Nie jest to jednak jedyna dostępna metoda. Z wyjątkowo szybkiego ładowania znany jest OnePlus, tutaj odbywa się ono nawet przy 20 W.

W kwestii implementacji nowego standardu ładowania iPhone'ów jak na razie nie są znane dodatkowe szczegóły. Apple Insider dodatkowo wspomina, że firma może interesować się także zmianą dotychczasowego dostawcy modułu odpowiedzialnego za ładowanie bezprzewodowe. Dla formalności dodajmy, że szybkie ładowanie, o którym tu mowa mowa, dotyczyć ma nowych modeli iPhone'ów, których premiery należy się spodziewać w drugiej połowie bieżącego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)